Kamery live
prognoza pogody

Wisienka na torcie

16 grudnia 2022 10:12

W dniu 13 grudnia br. na hali “Arena” Nowy Targ przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek odbyły się ostatnie finały wojewódzkie w unihokeju. O tytuł Mistrza Małopolski walczyli najstarsi uczniowie czyli licealiści.

Wisienka na torcie

Rywalizację z samego rana rozpoczęły dziewczęta. W zawodach wzięło udział 5 drużyn – Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, LO Nowy Sącz, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdrój, Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu i I LO Limanowa. W turnieju rozgrywanym w systemie “każdy z każdym” rozegrano 10 meczy. 

Bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki powiatu nowotarskiego z nowotarskiego “ekonomika”, które wygrały wszystkie mecze nie tracąc żadnej bramki. Skład zwycięskiej drużyny – Antolec Natalia, Bednarczyk Katarzyna, Dynda Elżbieta, Fit Katarzyna, Julia Czaja, Kotas Monika, Kucharska Karolina, Maciaszek Oliwia, Mroszczak Magdalena, Pierwoła Karolina, Ropiak Patrycja, Szeja Aleksandra. Opiekunem drużyny jest Tadeusz Kalata.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

1.ZSE NOWY TARG – powiat NOWOTARSKI

2. IV SPORT. LO N.SĄCZ – powiat M. NOWY SĄCZ

3. Z S P KRYNICA- ZDRÓJ – powiat NOWOSĄDECKI

4. PZ Nr 2 OŚWIĘCIM – powiat OŚWIĘCIMSKI

5. I LO LIMANOWA – powiat LIMANOWSKI

Następnie rywalizację rozpoczęli chłopcy. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny:  Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdrój, Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu. Po rozegraniu 6 meczy (system “każdy z każdym”) tytuł Mistrza Małopolski zdobyła drużyna z”metalki”.

Tytuł ten jest wisienką na torcie ponieważ był to ostatni do zdobycia tytuł mistrzowski w unihokeju w Małopolsce a wszystkie wcześniejsze zdobyły reprezentacje powiatu nowotarskiego. Jest to kolejny 6 tytuł Mistrzów Małopolski w unihokeju wywalczony dla naszego powiatu. 

Zwycięskie drużyny dekorowali medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi – Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Ryszard Gruszka – Dyrektor ZSTiP w Nowym Targu (gospodarz zawodów), Stanisław Mrowca – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Skład zwycięskiej drużyny – Bryniarski Michał, Fryźlewicz Adrian, Hornik Dariusz, Jankowski Paweł, Jarczyk Krzysztof, Kaleta Maksymilian, Luberda Kacper, Nykaza Daniel, Pędzimąż Mateusz, Staszel Jakub, Święchowicz Przemysław, Żółtek Samuel. Opiekunem drużyny jest Michał Domin.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

1. miejsce: ZST i P N. Targ – powiat NOWOTARSKI

2. miejsce: PZ Nr 2 OŚWIĘCIM – powiat OŚWIĘCIMSKI

3. miejsce: ZSP KRYNICA-ZDRÓJ – powiat m .NOWOSĄDECKI

4. miejsce: ZSE-M NOWY SĄCZ -powiat NOWY SĄCZ

os 16.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również