Kamery live
prognoza pogody

“Wiosna w lesie” – I edycja Społecznego Obchodu Lasu

25 kwietnia 2023 11:02

Nadleśnictwo Nowy Targ zaprasza do udziału w pierwszej edycji akcji “Społeczny Obchód Lasu”. Zgłoszenia do dnia 26 kwietnia 2023 r. na adres: [email protected] Szczegóły dotyczące dokładnego miejsca i godziny zbiórki zostaną podane wkrótce.

 

Rusza pierwsza edycja Społecznego obchodu lasu pn. „Wiosna w Lesie”.

To propozycja dla Wszystkich, którzy są ciekawi lasu, chcą go poznać i zrozumieć! Dowiedzieć się jak należy racjonalnie korzystać z jego dobrodziejstw i na czym polega współistnienie lasu i człowieka.

Poznać tajniki zrównoważonej gospodarki leśnej i zrozumieć, że trzeba czasu, by las odzyskał swoje piękno, po przeprowadzeniu w nim koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wszystkie te zagadnienia i wiele innych możecie zgłębić i zobaczyć na gruncie w organizowanych przez poszczególne Nadleśnictwa RDLP w Krakowie spacerach po lesie.

Przewodnikami wycieczek będą wykwalifikowani fachowcy, leśnicy którzy z radością podzielą się z Wami swoim wieloletnim doświadczeniem pracy w lesie i fachową leśną wiedzą.

Zapisy na spacery trwają do 26.04.

Liczba miejsc ograniczona !

Zatem, kto pierwszy ten lepszy! Albo, kto pierwszy, ten będzie mógł skorzystać z tej wyjątkowej leśnej wycieczki!

Spacery w poszczególnych Nadleśnictwach odbywać się będą w wyznaczonych terminach od 29 kwietnia do 3 maja 2023 roku.

Maj to najpiękniejszy, najbardziej kolorowy i najbardziej dynamiczny miesiąc w lesie. To czas kiedy cała przyroda budzi się do życia!

Reszta szczegółów na poniższym plakacie. Wszelkich informacji o spacerach można również zasięgnąć dzwoniąc bezpośrednio do Nadleśnictw z terenu RDLP w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej propozycji Lasów Państwowych.

os 25.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również