Kamery live
prognoza pogody

Wiosenne łatanie dróg

Drogowcy nanoszą nowe warstwy bitumiczne w miejscach, gdzie zimą śnieg i sól wydrążyła dziury. W ciągu najbliższych dni kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w południowej części miasta, później remonty przeniosą się w okolice ulicy Ludźmierskiej.

Wiosenne łatanie dróg

Po weekendzie majowym drogowcy wrócili do wycinania zniszczone warstw asfaltu, w miejsce którego w najbliższych dniach pojawi się całkiem nowa nawierzchnia. Remont dotyczy ubytków w jezdni, regulacji spustów i studzienek ulicznych, a także przekładki ścieków. Dziś i w najbliższych dniach z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie alei Kopernika z ul. Józefczaka. Przy większym natężeniu ruchu samochody są tam kierowane wahadłowo. Ale to nie koniec zaplanowanych prac drogowych w mieście.

W ciągu dwóch tygodni wyremontowane mają być niemal wszystkie ulice boczne od ul. Szaflarskiej. Później drogowcy zamierzają rozpocząć prace modernizacyjne na os. Witosa oraz ul. Powstańców Śląskich i Podtatrzańskiej. Następnie remont cząstkowy przeniesie się na zachodnią część Nowego Targu: na ul. Marii Pajerskiej, Kasprowicza, Kolejową, Ceramiczną czy Składową. W końcowej fazie remontowane będą ulice Polna, Stawiska, Konfederacji Tatrzńaksiej czy Nad Czerwonką. 

 – Chcemy, aby do lipca wszystkie te ulice były wyremontowane, bo później na tych drogach rozpocznie się odnowa malowania poziomego – tłumaczy nam inspektor Dorota Waniczek z Referatu ds. Drogownictwa i Transportu. – Remontujemy już ponad miesiąc, wcześniej prace prowadziliśmy na ulicach położonych nieopodal rynku, m.in. na ul. Sokoła czy Szkolnej. 

Wspomniane wyżej remonty dotyczą ulic podlegających urzędowi miasta. To jednak nie oznacza, że tylko na nich odbywać się będą prace modernizacyjne. Wiadomo, że kilometrowy odcinek ulicy Szaflarskiej – będąca drogą powiatową – w tym roku zostanie całkowicie przebudowany. Modernizowana jest również droga krajowa nr 47, czyli tzw. “Zakopianka” w rejonie wiaduktu. Drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie prace modernizacyjne mają zakończyć na jesieni. 

/ps/

 

Piotr Starmach 06.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
M 20:21 06.05.2019

Szacunek że nie robi się tzw plastrów

Zobacz również