Kamery live
prognoza pogody

Wiosenna Bajka w Tatrach, czyli dziecięce i młodzieżowe zespoły z Litwy i Polski w MCK Nowy Targ

15 kwietnia 2024 12:24

18 kwietnia (czwartek) o godz.14.00 w MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) organizatorzy zapraszają na Wiosenną Bajkę w Tatrach, czyli kolejne spotkanie z dziecięcymi i młodzieżowymi z Litwy i Polski. Wstęp wolny, tel. 18 266 21 32.

Wiosenna Bajka w Tatrach, czyli dziecięce i młodzieżowe zespoły z Litwy i Polski w MCK Nowy Targ

Kto wystąpi w MCK Nowy Targ?

Zespół Tańca Ludowego „Vėjo malūnėlis

Kier.art. Gintarė Milieškaitė

Centrum Kultury m. Raudondvaris, rejon Kaunas, Litwa

Zespół powstał w 1997 roku. W skład zespołu wchodzi 70 tancerzy. Dziś na scenie wystąpi Grupa młodych, która była na międzynarodowych festiwalach w Polsce, w Suwałki i Krakowie. To przyjazna, Wesoła grupa młodych ludzi, którzy lubią tańczyć i podróżować. Nazwa “Vėjo malūnėlis” w tłumaczeniu oznacza Wiatrak. Program koncertowy: Litewskie tańce ludowe (10)

Zespół Tańca Ludowego „Trepsiukas“

Kier.art. Edmundas Alseika,  Ramutė Tirūnienė

Szkoła Podstawowa im. P. Mašioto, m.Kaunas, Litwa

Zespół z miasta Kowno, które jest drugim co do znaczenia i wielkości po stolicy Wilna miastem Litwy. Zespół z powodzeniem uczestniczy w konkursach i festiwalach republikańskich i międzynarodowych, odwiedził Warszawę i stolicę Estonii Tallinn, gdzie został laureatem I zwycięzcą konkursów tanecznych. Program koncertowy: Litewskie tańce ludowe (10)

Zespól tańca “Vieversa”

Kier.art. Roberta Macelienė

Centrum kultury m. Utiana, Litwa

Zespół powstał w 1996 roku. Obecnie zrzesza 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków. W programie zespołu tańce ludowe, piosenki, obrzędy różnych regionów Litwy. Zespół jest aktywnym uczestnikiem świąt rodzinnego miasta, republikańskich wydarzeń kulturalnych, wielokrotnym zwycięzcą konkursów Litwy i laureatem międzynarodowych konkursów Europy, Azji i Afryki Północnej. Program koncertowy: Litewskie tańce ludowe (8)

Zespół muzyczny “Saulytės”

Kier.art. Gražina Kapčiuvienė

Centrum Zatrudnienia dzieci i młodzieży m. Utena, Litwa

Центр занятости детей и молодежи г.Utena, Litwa

“Saulytės “(w tłumaczeniu na język polski słońce) z małego miasteczka Utena. Uczestników łączy miłość do śpiewu, tańca i podróży. Każda próba to nowe doświadczenie i ruch do przodu! Program koncertowy: Litewskie pieśni popowe i ludowe (18)

Zespół Tańca Ludowego „Aukštaitukas“

Kier.art. Jolanta Razmienė

Szkoła Sztuk im. Juliaus Siniaus m. Švenčionys, Litwa

Zespół Tańca Współczesnego „Erdvė“

Kier.art. Renata Grigianecienė

Szkoła Sztuk im. Juliaus Siniaus m. Švenčionys, Litwa

Zespół Tańca Współczesnego „Šėlsmas“

Kier.art. Edita Račinskienė

Szkoła Sztuk im. Juliaus Siniaus m. Švenčionys, Litwa

Trzy zespoły taneczne przyjechały ze Święciany-miasto rejonowe na Litwie, w Auksztocku-kraina historyczna i region etnograficzny na Litwie.Litewski taniec ludowy dzieci uczą się w zespole Tańca Ludowego “Aukštaitukas”, który istnieje od 37 lat i mówi swój kraj na całym świecie. Zespół aktywnie wspiera tradycje litewskich tańców ludowych, rozwija kulturę narodową, szacunek dla przeszłości.

Taniec nowoczesny reprezentują zespoły tańca wspólnego “Erdvė” i “Šėlsmas”. Zespoły zrzesza młodych tancerzy w wieku 7-16 lat, którzy charakteryzują się młodzieńczą energią i ciągłym dążeniem do samodoskonalenia. Tancerze aktywnie uczestniczą w koncertach miejskich i republikańskich, festiwalach, konkursach. Co roku odwiedzają różne kraje świata, gdzie biorą udział w międzynarodowych konkursach Tańca Współczesnego. Program koncertowy: Litewskie tańce ludowe i taniec nowoczesny (18)

Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hyrni”

Kier.art. Maciej Warpecha

MCK Nowy Targ. Program koncertowy: tańce i tradycje ludowe Podhala (25)

/źródło: MCK Nowy Targ/

Andrzej Lach 15.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również