Kamery live
prognoza pogody

Wiemy kto będzie mógł korzystać z Miejskich Obiektów Sportowych w Nowym Targu

22 grudnia 2020 22:19

Krzysztof Łapsa, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu we środę ma opublikować informacje z dokładnymi wytycznymi odnośnie możliwości korzystania z obiektów sportowych w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia.

Wiemy kto będzie mógł korzystać z Miejskich Obiektów Sportowych w Nowym Targu

Przypomnijmy, że w tym okresie ogłoszona została tzw. kwarantanna narodowa – a wynikające z niej obostrzenia ograniczają możliwość korzystania z infrastruktury sportowej. Są jednak wyjątki. Wedle rozporządzenia rządowego obiekty dostępne będą dla:

– zawodników pobierających stypendia sportowe,

– zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej

– uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

– Wyjątkiem są pływalnie, które w tym okresie mają być definitywnie zamknięte. Tutaj nie ma żadnej taryfy ulgowej. Jeżeli chodzi z kolei o inne nasze obiekty jak Miejska Hala Lodowa czy Hala Gorce, to tutaj będziemy trzymać się wytycznych rządowych. I tak obiekty będą dostępne dla klubów zrzeszonych w Polskich Związkach Sportowych, ale z uwzględnieniem, że dany zawodnik czy zawodniczka uczestniczy we współzawodnictwie sportowym – podkreśla Łapsa. W grupie klubów, które w czasie kwarantanny narodowej będą mogły korzystać z obiektów MCSiR wymienia on m.in. hokeistów KH Podhala Nowy Targ i MMKS Podhala Nowy Targ, piłkarzy NKP Podhala Nowy Targ i Akademii Piłkarskiej, reprezentantów Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ, czy łyżwiarki figurowe z klubu Zwyrtany Czarny Dunajec. – Oczywiście mówimy o tym co jest dzisiaj. Co wydarzy się za tydzień czy dwa nie jestem w stanie przewidzieć. Wszystko może ulec zmianie – podkreśla dyrektor MCSiR.

Tym samym w Nowym Targu zawieszone zostają wszelkie rozgrywki lig amatorskich czy zajęcia dla szkółek komercyjnych. Tyczy się to nie tylko obiektów MCSiR, ale także sal gimnastycznych przy szkołach. Nie będzie też organizowana m.in. miejska ślizgawka.

Od 28 grudnia baseny i siłownie nie będą już otwarte dla osób przygotowujących się do zawodów sportowych.

Maciej Zubek 22.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również