Kamery live
prognoza pogody

Wielkanocne powroty

23 kwietnia 2019 12:49

Święta, święta i po świętach. Turyści masowo wracają do domów, a to oznacza wzmożony ruch na tzw. „Zakopiance”. Utkniecie na „Zakopiance”, „Ludźmierskiej” czy „Szaflarskiej”.

Wielkanocne powroty

“Zakopianka” w Rdzawce /nowytarg24.tv/

Najgorsza sytuacja panuje w rejonie rabczańskiego uzdrowiska. Zator drogowy ciągnie się od Skomielnej Białej po Chabówkę. Siedmiokilometrowy odcinek starej jak i nowej „Zakopianki” pokonuje się obecnie w około godzinę.

Nieco lepsze warunki jezdne na tzw. „Zakopiance” panują w rejonie Nowego Targu. O ile nie można narzekać jadąc od Rabki-Zdroju w stronę Zakopanego, o tyle kierowcy zmierzający w drugą stronę muszą uzbroić się w cierpliwość. Korki tworzą się przy sygnalizacji świetlnej w Klikuszowej, na Niwie oraz w miejscu remontowanego przez drogowców wiaduktu drogowego w Nowym Targu. Odcinek ze Stolicy Podhala do Klikuszowej zajmie wam około 30 minut.

Równie zakorkowane (w obie strony!) są nowotarskie ulice Szaflarska oraz Ludźmierska. Pokonanie ich samochodem zajmie wam dodatkowe 20 minut.

Podróż z Nowego Targu do Krakowa zajmuje obecnie cztery godziny – duży zator tworzy się również przy wjeździe do Stolicy Małopolski.

/ps/

redakcja 23.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również