Kamery live
prognoza pogody

Większość osób z grupy “zero” w naszym powiecie – już po dwóch dawkach szczepionki

1 marca 2021 15:22

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu nie zabrakło pytań dotyczących szczepień i ewentualnego przyjęcia przez nowotarski szpital pacjentów ze Słowacji. 

Większość osób z grupy

fot.: arch. nowytarg24.tv

Na pytania dotyczące szczepień odpowiadała Alicja Jarosińska, Zastępca Dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Mówiła, że większość osób z grupy „0” – czyli pracownicy szpitala i pracownicy medyczni z Powiatu Nowotarskiego, którzy chcieli się zaszczepić, zostali już zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki.

-Zostało około 700 osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione pierwszą dawką.  Wynika to z powodu braku szczepionek firmy Pfizer. Obecnie trwa szczepienie nauczycieli – wyjaśniła Alicja Jarosińska. 

Powiatowi radni pytali też starostę o niedawne spotkanie z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą.

-Wojewoda był w regionie z tak zwaną wizytą gospodarską, formalnie poinformował, że szpital otrzyma nową karetkę ale rozstrzygnięcie przetargów na wyposażenie jeszcze potrwa. Nowej karetki możemy się spodziewać mniej więcej we wrześniu – mówił starosta Krzysztof Faber. Podczas wizyty wojewody rozmawiano też na temat możliwości przebudowy SOR-u. Najwięcej emocji budziła deklaracja o możliwości przyjęcia pacjentów covidowych ze Słowacji.

Starosta uspokoił nastroje tłumacząc, że na razie została zadeklarowana gotowość. Decyzja nie należy do dyrektora szpitala Marka Wierzby, formalnie wymagałoby to porozumień między rządem polskim i słowackim.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 01.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również