Kamery live
prognoza pogody

Większa ilość oszustw na BLIK-a w powiecie nowotarskim

17 grudnia 2020 17:26

W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost oszustw internetowych. Mieszkańcy powiatu nowotarskiego otrzymywali prośby o pożyczkę lub opłacenie przesyłki na popularnym komunikatorze internetowym. Bez potwierdzenia przesyłali pieniądze lub kod BLIK, a kiedy zorientowali się, że to oszustwo niestety było już za późno.

Większa ilość oszustw na BLIK-a w powiecie nowotarskim

Zazwyczaj zaczynało się niewinnie np. „Hej mam do Ciebie ogromną prośbę…”,”Proszę pomóż mi”, „ Jesteś moją ostatnią deską ratunku”. Tego typu wiadomość pokrzywdzeni otrzymali na popularnym komunikatorze internetowym od „członka rodziny” lub „znajomego/znajomej”.

Później sytuacja potoczyła się bardzo szybko. Poszkodowani podawali kod BLIK i zatwierdzali wykonanie transakcji w telefonie lub dokonali zapłaty wchodząc na przesłany w wiadomości link. Zanim zorientowali  się  że to było oszustwo, pieniądze były już w rękach przestępcy. W ten sposób mieszkańcy powiatu nowotarskiego stracili po kilkaset złotych.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość i potwierdzić tę informację!

Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

grafika: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

os 17.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również