Kamery live
prognoza pogody

Więcej patroli na terenach leśnych

4 października 2021 15:39

Jak co roku w okresie jesiennym, na tereny leśne wyjeżdża więcej wspólnych patroli Straży Granicznej ze strażnikami leśnymi oraz strażnikami parków narodowych, a szczególną uwagą obejmowane są te miejsca, w których dochodzi do kradzieży drzewek przeznaczonych na opał lub choinki.

Więcej patroli na terenach leśnych

W trakcie współdziałań funkcjonariusze kontrolują zasady wywożenia drzewa z lasu oraz zwracają szczególną uwagę na pułapki i sidła zastawiane przez kłusowników.

Ponadto, quady, motocykle oraz samochody terenowe będące na wyposażeniu Straży Granicznej ułatwiają leśnikom zatrzymywanie sprawców nielegalnego wjazdu do lasów. Natomiast dzięki kamerom termowizyjnym oraz noktowizorom możliwa jest także dobra obserwacja terenu po zmroku.

W rejonach przygranicznych kontrolowana jest również infrastruktura graniczna oraz sprawdzany teren w bezpośredniej bliskości granicy państwa.

W sierpniu 2017 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Karpackim Oddziałem Straży Granicznej, a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie. Na jego mocy funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG oraz Placówek SG w Tarnowie i Zakopanem, pełnią służby w ramach współdziałania z nadleśnictwami z:  Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy, Gorlic, Gromnika, Krościenka, Krzeszowic, Limanowej, Łosi, Miechowa, Myślenic, Nawojowej, Niepołomic, Nowego Targu, Piwnicznej oraz Starego Sącza. Wspólne służby prowadzone są również, ze strażnikami z Tatrzańskiego, Pienińskiego oraz Gorczańskiego Parku Narodowego.

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Zakopanem

os 04.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również