Kamery live
prognoza pogody

Widzisz zniszczony znak drogowy? Zgłoś to do urzędu!

30 września 2021 13:05

Wygięte słupki, odwrócone tarcze, czy inne zniszczenia mające wpływ na czytelność znaków drogowych – to sytuacje, z jakimi można spotkać się również na ulicach Nowego Targu. Zauważone usterki można, a nawet należy zgłaszać do Referatu Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta lub Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji. 

Widzisz zniszczony znak drogowy? Zgłoś to do urzędu!

Z interpelacją o dokonanie przeglądu oznakowania na terenie miasta wystąpiła jeszcze latem radna Ewa Pawlikowska. 

-Część znaków jest nieczytelnych, co zgłaszają mieszkańcy w mediach społecznościowych – argumentowała w swoim piśmie. 

-W celi weryfikacji istniejącego stanu oznakowania, przeprowadzane są przeglądy, na podstawie których systematycznie przygotowywane są zmiany w organizacji ruchu i w tym zakresie oznakowanie jest odnawiane – odpowiedział radnej burmistrz Grzegorz Watycha, dodając, że w 2020 roku przygotowano 21 projektów organizacji ruchu, a w 2021 planowane jest wprowadzenie aż 60 takich projektów – Niestety zdarza się, że w wyniku aktów wandali część znaków jest niszczona, słupki są gięte, tarcze znaków są odwracane, dlatego  bardzo cenne są  uwagi o takich usterkach – podkreślił burmistrz Nowego Targu.

Wszelkie uwagi w tym zakresie należy kierować do Referatu ds. Drogownictwa i Transportu UM (tel. 18 26 11 292)  lub do Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji (tel. 503 144 499).

 

 

os 30.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również