Kamery live
prognoza pogody

Wicepremier Morawiecki w fabryce Wojasa (duża galeria)

10 marca 2017 16:53

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś nowotarską firmę "Wojas". Zwiedził część fabryczną, oprowadzany przez prezesa firmy, witał się z pracownicami, ucinając krótkie pogawędki. Następnie odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy.

Wicepremier Morawiecki w fabryce Wojasa (duża galeria)

Wicepremier stwierdził na wstępie, że nie powiedziałby złego słowa, gdyby wszystkie firmy przechodziły proces prywatyzacji tak, jak ta, którą właśnie odwiedził. Dość długo rozmawiał na temat podatku VAT, poruszony przez prezesa firmy, Wiesława Wojasa, który zapytał wicepremiera kiedy zostanie on w Polsce uproszczony na wzór tego, co jest w USA. 

VAT to zmora państwa polskiego – przyznał wicepremier Mateusz Morawiecki i zapewnił, że podejmowane są działania mające na celu rozwiązanie problemu (na przykład tzw. “odwrócony VAT”).

Mówił też o wsparciu dla małych przedsiębiorstw i podejmowaniu starań zmierzających do przyciągania inwestorów w rejony mniej uprzemysłowione – takie, jak Podhale. Zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja należy od inwestora – nie można zmuszać go do lokalizacji firmy w danym miejscu.

W wizycie wicepremiera nie uczestniczyli żadni lokalni politycy, ani przedstawiciele władz. Była ona związana z jego wcześniejszym uczestnictwem w Konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie rozmawiał o rynku kapitałowym w Polsce.

/os

NT24TV 10.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również