Kamery live
prognoza pogody

Wicedyrektor Podhalańskiego Szpitala Alicja Jarosińska obejmuje kierowanie Szpitalem w Hrubieszowie

POWIAT NOWOTARSKI. Podhalański Szpital i Zarząd Powiatu nowotarskiego dziękowały dziś za 10-letnią pracę pani wicedyrektor ds. pielęgniarstwa – Alicji Jarosińskiej. Oficjalnie od trzech dni pełni ona już obowiązki dyrektora szpitala w Hrubieszowie (Lubelskie), powierzone jej przez Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego.

Wicedyrektor Podhalańskiego Szpitala Alicja Jarosińska obejmuje kierowanie Szpitalem w Hrubieszowie

Alicja Jarosińska jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej (dziś Śląski Uniwersytet Medyczny). Ukończyła tam kierunek pielęgniarstwo. Odbyła też studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia” w nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu. „Audyt w finansach publicznych” studiowała w krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1988 r., w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu. Później zarządzała przychodnią lekarską w Nowym Sączu (jako prezes spółki) oraz przychodnią lekarską przy Szpitalu Powiatowym w Gorlicach.

Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju była w latach 2009-2011. W kwietniu 2011 objęła stanowisko dyrektora ds. pielęgniarstwa Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Był to czas niewątpliwie trudny, kiedy kadr pielęgniarskich nie przybywało ze względu na podejmowanie pracy za granicą przez absolwentki tego kierunku. Alicja Jarosińska organizowała m.in. szpitalny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Fot. Podhalański Szpital Specjalistyczny i (asz)

 

Anna Szopińska 16.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Anna 22:17 16.04.2021

Sukcesów życzę na nowym stanowisku.

Zobacz również