Kamery live
prognoza pogody

Wciąż są bilety na Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

7 stycznia 2024 11:41

Tuż po Turnieju Czterech Skoczni najlepsi skoczkowie narciarscy świata zawitają w Beskidy i pod Tatry, by uczestniczyć w konkursach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem w ramach wydarzenia PolSKI Turniej – FIS Puchar Świata w skokach narciarskich. – Pracujemy intensywnie już od dobrych kilku tygodni, aby optymalnie przygotować obiekty. I tak też będzie, więc kibice mogą szykować się na bardzo ciekawe konkursy –mówi Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego beskidzkiej części imprezy.

Wciąż są bilety na Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem
fot. archiwum PZN
Nowy rok już się rozpoczął się, ale aura niezbyt dorównuje kroku kalendarzowej zimie. I choć śniegu nawet w górach wciąż niezbyt wiele, trwają intensywne przygotowania do polskich turniejów Pucharu Świata w skokach narciarskich, przewidzianych odpowiednio na 13-14 stycznia w Wiśle oraz 17 stycznia w Szczyrku, a także 19-21 stycznia 2024 r. w Zakopanem.

 – Mniej więcej 75 procent potrzebnego śniegu w Wiśle zostało już zgromadzone. Zwozimy go spod Baraniej Góry, a produkcję na bieżąco na miejscu zapewnia specjalny agregat. To ogromny wysiłek organizacyjny, ale działamy z maksymalnym zaangażowaniem. Nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać dobrych warunków pogodowych – zauważa z optymizmem Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Potrzebna ilość śniegu została również zgromadzona i zabezpieczona na Skalitem w Szczyrku, gdzie tej zimy zadebiutuje Puchar Świata w skokach narciarskich. 

 – Jesteśmy przygotowani i tak naprawdę tylko jakiś pogodowy kataklizm mógłby stanąć na przeszkodzie w organizacji zawodów. Prognozy są tymczasem optymistyczne – przyznaje Tomasz Laszczak, dyrektor zarządzającego obiektami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Odnosząc się do wątku przygotowań obu skoczni do zimowych konkursów, warto wspomnieć o inwestycjach, które prowadzone były już od lata minionego roku. 

 – Co najistotniejsze – zdążyliśmy z wszelkimi niezbędnymi pracami na czas. W Wiśle miała miejsce kompleksowa modernizacja zeskoku skoczni. Z kolei w Szczyrku rozbudowana została infrastruktura służąca skoczkom, co było też pokłosiem zaleceń, jakie otrzymaliśmy po sierpniowych konkursach Letniego Grand Prix  – dodaje dyrektor Laszczak.

Konkursy w Beskidach będą dla kibiców świetną okazją, aby zobaczyć w akcji na żywo z perspektywy trybun najlepszych skoczków na świecie. Nie zabraknie w tym gronie reprezentantów Polski, którzy przed własną publicznością zechcą dodatkowo zmotywowani przypomnieć sympatykom skoków narciarskich o swoich nieprzeciętnych możliwościach. 

 – Konkursy w Wiśle zawsze miały swój wyjątkowy klimat. Tym bardziej warto w tym sportowym święcie uczestniczyć – mówi prezes Wąsowicz.

Tymczasem nadal dostępne są bilety na konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Ceny biletów rozpoczynają się od 213 zł od osoby.

PolSKI Turniej w liczbach to trzy konkursy indywidualne, konkurs duetów, konkurs drużynowy oraz trzy dni kwalifikacji, czyli łącznie osiem dni zawodów, które w najbliższym sezonie zimowym przez 10 dni będą odbywały się na skoczniach w Polsce.

Inaugurację turnieju zaplanowano w drugi weekend stycznia na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W piątek, 12 stycznia 2024 roku na wiślańskim obiekcie rozegrane zostaną kwalifikacje. W sobotę po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się konkurs duetów, a w niedzielę czekają nas zawody indywidualne.

Następnie rywalizacja przeniesie się do Szczyrku, gdzie na skoczni o rozmiarze HS-104 rozegrane zostaną kwalifikacje (16.01.2024) i kolejnego dnia konkurs indywidualny (17.01.2024). 
PolSKI Turniej swój finał będzie miał w Zakopanem podczas trzydniowych zmagań na Wielkiej Krokwi. W zimowej stolicy Polski najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy będą walczyli od 19 do 21 stycznia 2024 roku. W piątek czekają nas kwalifikację, w sobotę emocje związane z rywalizacją w konkursie drużynowym, a na zakończenie niedzielne zawody indywidualne, które zakończą rywalizację w historycznym turnieju.

PolSKI Turniej Wisła – Szczyrk – Zakopane

Program zawodów 12-21.01.2024:

Puchar Świata w Wiśle

12.01.2024, piątek oficjalny trening i kwalifikacje
13.01.2024, sobota konkurs duetów
14.01.2024, niedziela, konkurs indywidualny

Puchar Świata w Szczyrku

16.01.2024, wtorek oficjalny trening i kwalifikacje 
17.01.2024, środa konkurs indywidualny

Puchar Świata w Zakopanem

19.01.2024, piątek oficjalny trening i kwalifikacje
20.01.2024, sobota konkurs drużynowy
21.01.2024, niedziela konkurs indywidualny

/źródło: Biuro prasowe PZN/

Piotr Starmach 07.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również