Kamery live
prognoza pogody

Wciąż nic nie wiadomo. Kluby powoli tracą cierpliwość

Wbrew przewidywaniom Polski Związek Piłki Nożnej podczas dzisiejszego posiedzenia nie podjął ostatecznej decyzji odnośne kontynuowania bądź zakończenia rozgrywek w 3 lidze.

Wciąż nic nie wiadomo. Kluby powoli tracą cierpliwość

17 osobowy zarząd zadecydował jedynie o tym, że PZPN pieczę nad rozgrywkami czwartego szczebla nie przejmie – tak jak pierwotnie planowano – od przyszłego sezonu, a dopiero rok później.

W kwestii bieżących rozgrywek władze polskiej piłki odesłały sprawę ponownie do wojewódzkich związków, które kilka dni temu podjęły podobną decyzję, tyle że w drugą stronę.

Widać wyraźnie, że nikt nie chce wziąć odpowiedzialności, bo boi się ewentualnych konsekwencji które wynikną z podjętej decyzji, obojętne jaka ona będzie. Ktoś jednak odważny musi się znaleźć, bo nie można tego przeciągać w nieskończoność. Ile można „’wisieć w próżni?” – krótko ocenił prezes NKP Podhale, Michał Rubiś.

W przypadku grupy IV w której gra zespół z Nowego Targ, decyzję ma podjąć Lubelski ZPN.

– Naszym zdaniem sezon należy zakończyć, a za końcową tabelę uznać tę po rundzie jesiennej z uwzględnieniem spadków i awansów. Oczywiście najmniej bolesne byłby wariant bez spadków, ale trudno mi sobie wyobrazić, aby w kolejnym sezonie 3 liga liczyła przykładowo 25 zespołów, bo tak może być, jeżeli spadków z 3 ligi nie będzie, a będą spadki z 2 ligi i awanse z 4 ligi. – dodaje Rubiś.

Maciej Zubek 12.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kibic z Polski 21:11 12.05.2020

Myślałem że Boniek jest gościem z j... I że wkoncu idzie w dobra stronę PZPN z 3 liga. Zachowanie i decyzja władz PZPN skandaliczna. Polski cyrk. Byłem za dalszym sezonem. Ale cyrk od PZPN pokazał mi że szkoda słów czasu i lepiej zakończyć rozgrywki. Powodzenia NKP Podhale w nowym sezonie. Dziękujemy Sponsorowi Wojas i sponsora Podhala ze są z Klubem. 👌

Zobacz również