Kamery live
prognoza pogody

Ważne dla kierowców! W przyszłym tygodniu – zamknięcie obu nitek tunelu pod Luboniem Małym

19 października 2023 13:28

NAPRAWA – SKOMIELNA BIAŁA. Tunel pod Luboniem Małym w ciągu drogi ekspresowej S7 służy kierowcom już od prawie roku. W przyszłym tygodniu krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaplanował w nim cykliczne prace serwisowe, które będą wiązały się z zamknięciem obu nitek tunelu w nocy z wtorku na środę (24/25 października).

Ważne dla kierowców! W przyszłym tygodniu - zamknięcie obu nitek tunelu pod Luboniem Małym

Zakres ograniczeń

Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) w nitce tunelu w kierunku Krakowa. Od 22 do 6 rano ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Taka sama organizacja ruchu będzie w nocy ze środy na czwartek (25/26 października) na jezdni w kierunku Rabki.

Kluczowe prace serwisowe przeprowadzimy w nocy z wtorku na środę (24/25 października), między 22 a 6 rano. Wtedy, ze względu na zakres prowadzonych prac, zamkniemy całkowicie tunel na zakopiance. Kierowcy będą w tym czasie kierowani na objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała). 

Tunel to skomplikowane urządzenie

Betonowa konstrukcja zbudowana wewnątrz masywu Lubonia Małego za sprawą zamontowanego w niej wyposażenia tworzy skomplikowane urządzenie techniczne, z wieloma systemami elektronicznymi i własnym oprogramowaniem odpowiadającym za zarządzenia jego infrastrukturą. W tunelu jest m.in. prawie 240 czujników dymu, 100 wentylatorów, prawie 3200 źródeł światła i 170 kamer.

Podczas prac serwisowych sprawdzimy wentylację, instalację przeciwpożarową i pozostałą infrastrukturę techniczną (zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring, łączność). Przeprowadzimy aktualizację systemu odpowiadającego za zarządzanie tunelem. Ponadto wyczyścimy kamery rejestrujące ruch pojazdów.

Informacja i fot. GDDKiA O/Kraków

Anna Szopińska 19.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również