Kamery live
prognoza pogody

“Wasze wsparcie dodaje nam skrzydeł”. Podczas sesji uhonorowano mistrzów sportów zimowych

26 czerwca 2023 17:58

Sesję Rady Miasta Nowy Targ odwiedzili dziś wyjątkowi goście – pochodzący z Nowego Targu sportowcy Aleksandra Król i Dawid Kubacki. Mistrzom sportów zimowych symbolicznie podziękowano za sukcesy w minionym sezonie.

Przewodniczący Rady Miasta przypomniał najpierw najważniejsze osiągnięcia obojga sportowców w minionym sezonie. Dla Aleksandry Król był to przede wszystkim brązowy medal Mistrzostw Świata w snowboardowym slalomie równoległym w Bakuriani w Gruzji – największy, dotychczas, sukces w karierze. 

Z kolei Dawid Kubacki uplasował się na czwartym miejscu w Pucharze Świata, osiągając rekordową w karierze liczbę zwycięstw (6) i miejsc na podium (15); zdobył też drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni oraz brązowy medal  Mistrzostw Świata w skokach narciarskich na dużej skoczni w Planicy. 

-W imieniu władz miasta chcieliśmy podziękować, pogratulować tych osiągnięć i życzyć dalszych sukcesów. Życzymy zdrowia przede wszystkim, aby kontynuować dobrą passę oraz zdrowia dla szanownej małżonki. Pani Aleksandrze Król-Walas od soboty, od przedwczoraj, życzymy sukcesów, najpierw odpoczynku, no i przede wszystkim dużo szczęścia, pomyślności na nowej drodze życia po wstąpieniu w związek małżeński – gratulował burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Nie brakło upominków, kwiatów, oklasków oraz wspólnych zdjęć. Sportowcy otrzymali od burmistrza Nowego Targu nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł każda. Słowa podziękowania skierowali też do władz miasta sportowcy:

-Chcieliśmy wam bardzo gorąco podziękować, że wspieracie nas na drodze do sukcesu i pomagacie, kibicujecie, bo to jest ogromne wsparcie i dodaje nam to skrzydeł w kontynuowaniu naszej kariery i zdobywaniu najlepszych wyników – mówiła Aleksandra Król. 

-Zawsze mamy w was wsparcie, nie tylko kiedy spotykamy się raz do roku i jesteśmy wyróżnieni, ale myślę, że mamy razem z Olą świadomość, że jako normalne osoby też  nam kibicujecie, oglądacie nasze wyczyny, trzymacie za nas kciuki, wspieracie nas i za to chciałbym serdecznie podziękować, bo miło jest, kiedy nasza praca, nasz wysiłek jest doceniany – dodał Dawid Kubacki. 

fot. Paweł Kos

 

os 26.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również