Kamery live
prognoza pogody

Walka o czystsze powietrze, turniej sportowy lub festyn

20 stycznia 2019 15:48

Od jutra na Podhalu w sklepach Tesco rozpoczyna się głosowanie, które ma wesprzeć lokalne inicjatywy. Do wygrania są granty o łącznej wartości ponad miliona złotych.

Walka o czystsze powietrze, turniej sportowy lub festyn

Sieć sklepów Tesco od 21 stycznia uruchamia głosowanie do piątej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci mogą oddać swój głos na projekty realizowane w okolicy. Na terenie całego kraju zgłosiło 375 organizacji społecznych, z kolej na Podhalu – trzy. Zwycięskie pomysły zostaną sfinansowane przez sieć supermarketów.

Podhalańskie organizacje, które wzięły udział w programie „Decydujesz, pomagamy” znalazły się nowotarskie Stowarzyszenie Wolnościowe Podhale, Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ oraz zakopiańska Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Piłsudskiego.

Członkowie Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ chcą zorganizować turniej na zakończenie sezonu 2018/19 wraz z przeprowadzeniem akcji edukacyjnej, która zachęci jak najwięcej młodych mieszkańców regionu do trenowania sportu. „Projekt ma zapewnić adeptom niezbędny sprzęt oraz opiekę trenerską w trakcie stawiania pierwszych sportowych kroków, co będzie odbywać się pod okiem doświadczonych trenerów” – twierdzą działacze.

Zgoła inny projekt do piątej edycji programu Tesco zgłosiło Stowarzyszenie Wolnościowe Podhale. „Ochrońmy dzieci przed smogiem!” to zdaniem pomysłodawców kolejny krok w walce z zanieczyszczeniem powietrza na Podhalu. Jeżeli pomysł uzyska dofinansowanie to młodzi nowotarżanie zakupią oczyszczacze powietrza dla jednego z nowotarskich przedszkoli. Ponadto przeprowadzona zostanie akcja edukacyjna przy współudziale dzieci o zagrożeniach płynących ze smogu, która będzie promowana w całym mieście.

 – Bierzemy udział w tym konkursie, ponieważ uważamy, że warto korzystać ze środków zewnętrznych, które mogą poprawić oblicze miasta – podkreśla Mariusz Wcisło, członek Stowarzyszenia Wolnościowe Podhale. – Akcja dotyczy smogu, ponieważ jest to największy obecnie problem Nowego Targu, który negatywnie wpływa nie tylko na zdrowie mieszkańców ale również na opinie o nim samym. Nie da się zostać miastem turystycznym z takim powietrzem!

Ostatnim zgłoszonym pomysłem z rejonu Podhala jest projekt zorganizowania festynu sportowo-rekreacyjnego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zakopanem. Wydarzenie połączone będzie z Letnimi Igrzyskami Specjalnymi dla Dzieci Niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych instytucji. „Członkowie UKS-u „Olczanka” oraz wolontariusze akcji „Pięknie być Człowiekiem” zapewnią moc atrakcji, czystą rywalizację, poczucie równości oraz integracji poprzez sport i zabawę. Inicjatywa ma wyjść naprzeciw potrzebom lokalnych rodzin, które będą mogły spędzić razem czas, dostrzec talenty dzieci i sens aktywności” – czytamy w uzasadnieniu projetu.

Głosowanie potrwa od jutra do 17 lutego 2019 roku. Warunkiem oddania głosu jest zrobienie zakupów w sieci supermarketów, a następnie wrzucenie otrzymanego przy kasie żetonu wraz z paragonem do urny na poszczególny projekt. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone w marcu. Tesco zapewnia, że każdy ze 125-u regionów Polski otrzyma nagrody. Podhale może liczyć na granty w wysokości 5000, 3000 oraz tysiąca złotych.

 

/ps/

Piotr Starmach 20.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również