Kamery live
prognoza pogody

Wakacje w mieście

12 sierpnia 2016 05:41

Wakacje – czas odpoczynku, przygód i ciekawych podróży! Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na spędzanie czasu poza Nowym Targiem. Ale kto powiedział, że lato w mieście musi być nudne? Od 1 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu realizowany jest program „Wakacje w mieście”. Podczas całych wakacji, zarówno dzieci jak i dorośli, mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach. Pomimo, iż połowa odpoczynku za nami, w sierpniu nie zabraknie atrakcji i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!  

Wakacje w mieście

Do 12 sierpnia, od poniedziałku do piątku, organizowane są bezpłatne zajęcia „Taniec – wytańcz się!”. Ćwiczenia podzielone są na dwie grupy – od 11:00 do 11:45 dla młodszych uczestników i od 11:45 do 12:30 dla starszych. Chętni mogą nauczyć się kilku układów choreograficznych, a przy tym miło i aktywnie spędzić południe. „Uważam, że taniec to najlepszy sposób na spędzenie czasu. Można się przy tym świetnie bawić, a także uzyskać mnóstwo pozytywnej energii.” – mówi Kasia, jedna z instruktorek warsztatów tanecznych.

Miłośnicy ruchu, mogą swój wolny czas spędzić aktywnie także w inny sposób. Miejski Ośrodek Kultury oferuje również bezpłatną naukę Jiu-Jitsu. „Są to techniki, które nie wymagają siły. Tutaj się wykorzystuje siłę przeciwnika.” – tłumaczy Sebastian Westrych, jeden z instruktorów. Warsztaty odbywają się w środy i soboty, do końca sierpnia. „Oprócz ćwiczeń gimnastycznych i podstaw sztuk walki, na zajęciach przewidywane jest również strzelanie z karabinków ASG czy też łuku” – informuje Aleksander Kozieł, główny nauczyciel Jiu-Jitsu. „To jest aktywność fizyczna. Uczymy się tutaj technik samoobrony” – mówi Ola, jedna z uczestniczek zajęć.  Zajęcia prowadzone są dla osób niezależnie od ich wieku, czy też doświadczenia. „Jest czas wakacji, nie wszyscy mają możliwość wyjazdu na jakieś zorganizowane zajęcia czy wakacje. Myślę, że zamiast siedzieć przed komputerem czy łobuzować pod blokiem, lepiej sobie ten czas poświęcić na treningi.” – zachęca Sebastian Westrych.

Na chętnych czekają również warsztaty plastyczne oraz wokalne. Dodatkowo od 19 do 21 sierpnia, odbędzie się XVI Jarmark Podhalański. Więcej informacji znajdą Państwo w rozpisce znajdującej się na stronie http://www.mok.nowytarg.pl/.

Program „Wakacje w mieście” zdaje się być ciekawą ofertą nie tylko dla młodszych uczestników, ale także i starszych. Ogromnym plusem jest to, że większość zajęć jest bezpłatna. Nikt nie powiedział, że lato w mieście musi być nudne… Wbrew pozorom, może być ciekawe i pełne atrakcji!

Joanna Rosiek

 

NT24TV 12.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również