Kamery live
prognoza pogody

W weekend policja ujawniła aż 7 nietrzeźwych kierowców

12 kwietnia 2021 16:40

W sobotę i niedzielę na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono, aż siedmiu nietrzeźwych kierujących. 30-latek kierujący oplem dwa razy wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. W Szczawnicy nietrzeźwy kierowca zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy. Policja apeluje o rozsądek!

W weekend policja ujawniła aż  7 nietrzeźwych kierowców

fot. OSP Szczawnica/Facebook

W sobotę wieczorem w Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który prowadził pojazd bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli okazało się, że 29-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione przestępstwo.

W nocy podczas patrolu miejscowości Szczawnica, policjanci zauważyli na poboczu uszkodzony samochód marki audi. Na fotelu kierowcy siedział 37-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu. Jego badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że podczas jazdy 37-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny słup oświetleniowy. Kierowcy nic się nie stało. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po północy w Rabce-Zdroju na DK nr 28, osoba kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała ze skarpy i uderzyła w drzewo. Samochodem jechały dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Na szczęście nie doszło do tragedii. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Policjanci z Komisariatu-Policji w Rabce-Zdroju w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają,  kto kierował fordem w chwili zdarzenia.

W niedzielę rano w Ludźmierzu,  44-letni kierujący rowerem miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mężczyźnie  kara aresztu albo kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. W tym przypadku może również zostać orzeczony  zakaz prowadzenia pojazdów nie mechanicznych.

Natomiast w  Spytkowicach około godziny 9, 19-latek kierujący fordem wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, bo jeszcze nie zdał egzaminów, a wraz z pasażerami jechali na stację benzynową zrobić zakupy. 19-latek odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości z art. 178a kk  i bez wymaganych uprawnień tj. wykroczenia z art. 94 kw, a właścicielka samochodu, która siedziała obok odpowie za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieuprawnioną z art. 96 kw.

Przed godziną 14 w miejscowości  Czerwienne, 30-letni kierujący oplem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu za pokwitowaniem zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Jednak po kilku godzinach ponownie wsiadł za kierownicę opla. Kierowca ponownie został zatrzymany do kontroli po godzinie 18, w tej samej miejscowości. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało u 30-latka blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości z art. 178a kk.

W niedzielę po północy w Tylmanowej, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem. 41-letni kierujący pojazdem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i wiózł pasażera.    

Apelujemy o rozsądek!           

W przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowcom grozi kilkutysięczna grzywna, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

Na szczęście w tych przypadkach nie doszło do tragedii. Przestrzegamy!  Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu kara jest jeszcze bardziej surowa, a jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Ponadto w przypadku spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku, czy kolizji  nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe.  Za skutki zdarzenia kierowca będzie odpowiadał z własnej kieszeni. 

 
os 12.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również