Kamery live
prognoza pogody

W weekend pobiegamy na nartach

7 lutego 2018 12:52

W najbliższy weekend zaplanowane jest ponowne otwarcie trasy do narciarstwa biegowego na tzw. kole – czyli stadionie sportowym przy Parku Miejskim w Nowym Targu.  Duża ilość naturalnego śniegu oraz możliwość dośnieżenia trasy świeżo dostarczoną armatką pozwoli na uatrakcyjnienie trasy podjazdami. 

W weekend pobiegamy na nartach

Teren dośnieżany jest od poniedziałku w nocy. Trasa będzie posiadała tor do stylu klasycznego i do łyżwy, i będzie miała ciekawe ukształtowanie terenu. 

– Planujemy wprowadzić urozmaicenia na trasie w postaci wzniesień w różnych punktach toru tak, by nie było monotonnie – tłumaczy Michał Rubiś, dyrektor Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji, do którego obowiązków należy przygotowanie trasy. 

Miasto planuje wykorzystywać armatkę również w innych częściach miasta, m.in. na uwielbianej przez dzieci, bezpiecznie ogrodzonej górce przy tzw. “dróżkach”. Aktualnie nie ma tam potrzeby dośnieżania, jednak Zakład Zieleni w razie potrzeby i w miarę możliwości będzie dokładał wszelkich starań, by na górce przez okres całych ferii – których początek przypada już na poniedziałek, 12 lutego – niezależnie od pogody był śnieg i warunki do zimowych szaleństw. 

Przy ok. – 10 stopni mrozu, armatka pobiera ok. 300 litrów wody na minutę i przy maksymalnej wydajności produkuje ok. 100 metrów sześciennych śniegu na godzinę. 

os 07.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również