Kamery live
prognoza pogody

W tym roku dwa remonty na ulicy Ludźmierskiej

19 lutego 2020 14:36
Wyciszenie Włącz dźwięk

Mógł być drogowy armagedon, na szczęście odpowiednie instytucje w porę zareagowały. Ulicę Ludźmierską w tym roku czekają dwa remonty – na przejeździe kolejowym oraz na moście drogowym na granicy Nowego Targu i Ludźmierza. W obu przypadkach prace miały rozpocząć się bez utworzenia drogi tymczasowej dla kierowców. 

Według danych statystycznych ulica Ludźmierska jest najbardziej zakorkowaną drogą wojewódzką w całej Małopolsce. Codziennie przejeżdża tędy kilkanaście tysięcy pojazdów. Teraz PKP Polskie Linie Kolejowe planują remont. Jeszcze kilkanaście dni temu nowotarscy radni alarmowali, że w przebudowie nie uwzględniono budowy drogi tymczasowej. Kierowcy musieliby przedostać się na drugą stronę jadąc przez Zaskale bądź Grel. Co więcej przejazd jedną z najpopularniejszych dróg w Stolicy Podhala miał być wyłączony na bagatela trzy tygodnie. Szczęśliwie, PKP PLK zmieniło zdanie.

 – Prace mają rozpocząć się w maju, ale ze względu na duży ruch samochodów w tym miejscu nie chcemy całkowicie zamykać na czas prac tego przejazdu. Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem projektowym, który zapewni objazd dla kierowców podczas prowadzenia prac budowlanych – mówi rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Piotr Hamarnik.

Ale to nie jedyne miejsce, w którym ludźmierską czekają roboty drogowe. Kolejnym punktem na mapie jest most między Nowym Targiem a Ludźmierzem. Tu również wykonawca nie uwzględnił w planach mostu tymczasowego. Na szczęście Zarząd Dróg Wojewódzkich został w porę zaalarmowany (…). 

Więcej szczegółów w krótkim materiale telewizyjnym, który znajdziecie poniżej.

/ps/

Piotr Starmach 19.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również