Kamery live
prognoza pogody

W szkołach średnich – zwiększony nabór, nowe klasy

30 lipca 2023 12:43

POWIAT NOWOTARSKI. – Rekrutacja do powiatowych szkół średnich co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, a w tym roku, w związku ze zwiększonym naborem, we wszystkich szkołach otworzyliśmy dodatkowe klasy – informuje wicestarosta Bogusław Waksmundzki.

W szkołach średnich – zwiększony nabór, nowe klasy

– Do szkół średnich wystartowały w tym roku 2684 młode osoby. – Jesteśmy na końcowym etapie rekrutacji, czyli ogłaszania list – mówi wicestarosta – Wiemy już, że około 71 osób znalazło się poza systemem. Nie oznacza to jednak, że nie znajdą miejsca w szkole średniej. Osoby, które przeczytają swoje nazwiska, będą musiały potwierdzić swój wybór i przynieść dokumenty. Jeśli dostały się na przykład do szkoły z pierwszego wyboru, ale zrezygnują, to automatycznie zwalnia się miejsce. Ruch w rekrutacji będzie się odbywał jeszcze co najmniej przez najbliższy tydzień, a zdarza się, że i w ciągu roku następują zmiany.

Odpowiedzią na zwiększony nabór jest uruchomienie  dodatkowych klas. W ostatnich latach obserwujemy większe zainteresowanie klasami biologiczno – chemicznymi. Tworzymy klasy branżowe w ZSTiP ( Metalce) i w innych szkołach, bo nabór jest satysfakcjonujący. Duże jest zainteresowanie uczniów klasami informatycznymi. Nie zawsze jednak, ze względu na brak kadry informatycznej chcącej uczyć w szkołach, dyrektorzy mogą sprostać tym oczekiwaniom.

(asz)

 

Anna Szopińska 30.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również