Kamery live
prognoza pogody

W Światowym Dniu Aids – powiatowy konkurs wiedzy o tej chorobie

2 grudnia 2017 19:42

W dniu 1 grudnia, na który przypada Światowy Dzień AIDS, w Sali Obrad Urzędu Miasta odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS". Inicjatorem wydarzenia jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu oraz działająca przy sanepidzie Sekcja ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. 

W Światowym Dniu Aids - powiatowy konkurs wiedzy o tej chorobie

Konkurs odbywa się mniej więcej od 2000 roku, adresowany jest do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. W tym roku do konkursu przystąpiło 39 szkół podstawowych i jedno gimnazjum z terenu całego powiatu – od Szczawnicy po Lipnicę Wielką. Łącznie w etapie powiatowym konkursu udział wzięło 80 uczniów, natomiast w eliminacjach szkolnych – 247 uczniów.

– Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy uczniów na temat zakażenia wirusem HIV, na temat choroby AIDS, a także uwrażliwienie i zwiększenie tolerancji wobec osób, które są zakażone wirusem, bądź są chore na AIDS – mówi Ewa Łapsa, zajmująca samodzielne stanowisko ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Targu.

Konkurs ma formę testu z pytaniami zamkniętymi dotyczącymi m.in. budowy samego wirusa, czy dróg zakażenia wirusem. Pełną wiedzę na ten temat można zaczerpnąć ze strony Krajowego Centrum ds AIDS.

Konkurs objęty jest patronatem starosty powiatu nowotarskiego, a nagrody ufundował Zarząd Powiatu Nowotarskiego. 

/os

 

 

NT24TV 02.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również