Kamery live
prognoza pogody

W strefie płatnego parkowania – nowe parkomaty

5 lipca 2017 08:11

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji planuje zakupić osiem parkomatów, które będą rozmieszczone w nowotarskiej strefie płatnego parkowania. Nowością będzie możliwość dokonania w nich płatności kartą PayPass. Głównym celem, jaki przyświeca pomysłowi jest przede wszystkim zwiększenie skuteczności pobierania opłat za parkowanie.

W strefie płatnego parkowania – nowe parkomaty

Nowe parkomaty prawdopodobnie pojawią się w centrum miasta już jesienią. W budżecie miasta zabezpieczono już 190 tys. złotych na ten cel,.

– Przetarg będzie ogłoszony w pierwszym tygodniu sierpnia. Musimy przygotować całą specyfikację istotnych warunków zamówienia – mówi w rozmowie z nami dyrektor ZGZiR Michał Rubiś.

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu planuje zakupić 8 sztuk parkomatów, które będą obsługiwały bilon oraz będą posiadały funkcję dokonania płatności kartą. Nie będzie można natomiast płacić w nich banknotami – koszt parkomatu, który obsługuje zarówno bilon, płatności kartą, jak i banknoty jest bowiem ponad dwukrotnie wyższy. 

Parkomaty będą rozmieszczone w różnych miejscach strefy parkowania, czyli: na ulicy Długiej – na odcinku od Jana Kazimierza do Krzywej, w obrębie Rynku, przy pl. Słowackiego (od ul. Sokoła do Parkowej), ul. Krzywej (od pl. Słowackiego do Kolejowej) oraz na drodze prowadzącej do Miejskiej Hali Lodowej.

Prócz samych parkomatów, konieczny będzie też zakup urządzeń komplementarnych: dwóch terminali, niezbędnych oprogramowań, komputera oraz czytników kart PayPass.

 Parkomaty, które do października staną w strefie płatnego parkowania będą pierwszymi, które będą własnością miasta. Te, które aktualnie służą mieszkańcom należą do prywatnego przedsiębiorcy.

Materiał filmowy na ten temat wraz z wypowiedziami dyrektora ZGZiR Michała Rubisia – w dzisiejszym “Przeglądzie Tygodniowym”. Zapraszamy!

/os

NT24TV 05.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również