Kamery live
prognoza pogody

W środę w Bukowinie Tatrzańskiej startują 57. Sabałowe Bajania

10 lipca 2023 12:25
Wyciszenie Włącz dźwięk

Słoneczną pogodą rozpoczyna się ten szczególny tydzień, w którym Bukowina Tatrzańska raz jeszcze stanie się sercem polskiego folkloru. Już w środę startują 57. Sabałowe Bajania. Impreza od wielu lat gromadzi miłośników kultury ludowej, oryginalnych wyrobów rękodzieła, koncertów i dobrej zabawy. Tradycyjnie, 57. Sabałowe Bajania zainauguruje paradny przejazd przez Bukowinę. Dlatego też w środę, w dniu otwarcia, od godz. 13.30 do godz. 14.30 na odcinku Bukowina Kościół – Rondo na Klinie będą występować utrudnienia w ruchu drogowym.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Partnerem Głównym Festiwalu Folkloru Polskiego 57. „Sabałowe Bajania” jest Małopolska. Festiwal bierze udział w projekcie pod nazwą „Wizytówki Małopolski” obejmującym najbardziej rozpoznawalne i posiadające swój indywidualny, unikatowy charakter wydarzenia odbywające się w Małopolsce. Współorganizatorem Festiwalu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

os 10.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również