Kamery live
prognoza pogody

W sprawie dawnego Domu Partii. Powiat zszokowany przegraną – będzie wystąpienie kasacyjne

POWIAT NOWOTARSKI. O uzyskanie praw do całego obiektu niegdysiejszego Domu Partii, czyli siedziby Komitetu Miejskiego PZPR, następnie Urzędu Rejonowego, powiat nowotarski stara się już od wielu lat, na różne sposoby. Tym większym rozczarowaniem stało się druzgocąco niekorzystne dla niego stanowisko Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W sprawie dawnego Domu Partii. Powiat zszokowany przegraną – będzie wystąpienie kasacyjne

Przypomnijmy, że budynek zlokalizowany przy Alei Tysiąclecia, nieopodal dworca autobusowego, jest powiatowi potrzebny do przeniesienia tam Urzędu Pracy. Wyprowadzenie PUP ze szpitalnego kompleksu ma z kolei zwolnić miejsce dla planowanego przez placówkę segmentu onkologicznego.

Dzieje starań o odzyskanie reprezentacyjnego, choć wymagającego już kapitalnego remontu budynku zamykają się w wielu tomach akt. Cześć tej nieruchomości była reprywatyzowana. W odpowiednim momencie – z powodu różnych perypetii – powiat jednak nie zdołał nabyć udziałów od pierwotnych i przywróconych do swoich praw właścicieli. Udało się to natomiast prywatnemu przedsiębiorcy.

Po nieudanych próbach porozumienia z współwłaścicielem, następnym etapem było wywłaszczenie na rzecz Powiatowego Urzędu Pracy. Od niego jednak współwłaściciel odwołał się do wojewody.

– Wojewoda podtrzymał naszą decyzję, ale sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – informuje starosta Krzysztof Faber o przebiegu tej trudnej sprawy. Sami jesteśmy zdziwieni, bo czasem sprawy ciągną się dwa lata, a tu po dwóch miesiącach zapadł wyrok i to bardzo niekorzystny dla nas. Dlatego podjęliśmy decyzję, że występujemy o jego kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Rozmawiałem z wojewodą i też występuje o kasację, bo w tym wyroku Sąd Wojewódzki od czci i wiary nas odżegnał, co w ogóle nie ma przełożenia na rzeczywistość – nawet prawną. Idziemy więc w kasację i mamy na to miesiąc.

 (asz)

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 25.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
oburzona 20:37 26.03.2022

Jak sami wywlaszczali - to było w porządku, jak właściciel ich wywłaszczyl to są w szoku. Nieprawnie tam się panoszą przez tyle lat i jeszcze im mało? To nie komuna panowie, Właściciel zrobił co uważał - to jego sprawa nic nikomu do tego. Partii komuchów już dawno nie ma, a wy +precz od własności prywatnej. Wstydu nie macie. Szefuniu, wracaj na wieś skąd przyszedłeś, może u was jeszcze komuna.

Zobacz również