Kamery live
prognoza pogody

W sobotę – istny jarmarkowy boom

8 maja 2022 14:05

NOWY TARG. Kto w pierwszą majową sobotę postanowił odwiedzić nowotarski jarmark – musiał odstać w niemałym „korku” wjeżdżających samochodów. To samo dotyczyło wyjazdów po zakupach. Wygląda na to, że z wiosną znów zaczęła się dobra passa dla właścicieli stoisk i teraz kupcy naprawdę nie mają powodów do narzekań.

W sobotę – istny jarmarkowy boom

Od samego rana przez alejki ciągle rozdzielonej blaszanym płotem Nowej Targowicy przewijał się tłum zwłaszcza nie objętych już covidowymi ograniczeniami Słowaków, ale też przyjezdnych z różnych części Polski i mieszkańców Podhala. Wielkie wzięcie miały sadzonki kwiatów, ozdobnych krzewów i owocowych drzewek, również regionalne produkty z pierwszych wypasów: bryndza, bundz, oscypki. Wiosennymi kreacjami przyciągały panie stoiska odzieżowe i obuwnicze. Na brak klienteli nie narzekały też warzywne. Wielu kupujących szukało grillowych rusztów i kociołków nad ogień. Jarmarkowa mała gastronomia też działała na pełnych obrotach.

Ze stelażem pełnym zdjęć, protestuje przeciwko zlicytowaniu swojego gospodarstwa po powodziach Włodzimierz Knurowski, rolnik z Iwkowej koło Nowego Sącza.

Zważywszy, że w niedzielę odbywa się giełda samochodowa, a większość stoisk wtedy też jest czynna i handlowanie na Nowej Targowicy zlewa się w dwudniową prosperitę – kupcy mają szansę nadrobić covidowe zaległości.   

(asz)  

 

 

Anna Szopińska 08.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również