Kamery live
prognoza pogody

W sieci pochwalał dokonanie zabójstwa policjanta. Odpowie karnie

10 stycznia 2024 08:37

Policjanci z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej namierzyli i zatrzymali 40-latka, który korzystając z platformy społecznościowej, publicznie pochwalał dokonanie zabójstwa funkcjonariusza Policji oraz znieważał innych policjantów. Mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty.

W sieci pochwalał dokonanie zabójstwa policjanta. Odpowie karnie

Korzystający z platformy społecznościowej 40-letni mieszkaniec powiatu suskiego zapomniał, że w internecie jest miejsce na wolność słowa, ale również jest odpowiedzialność za zamieszczane treści. Od połowy 2023 roku mężczyzna zamieszczał publicznie treści, w których wskazując z imienia i nazwiska policjantów, znieważał ich w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Na początku grudnia ubiegłego roku zamieścił publicznie wpis, w którym pochwalał dokonanie zabójstwa funkcjonariusza Policji.

Mundurowi ustalili autora wpisów, który został zatrzymany przez suskich policjantów oraz funkcjonariuszy z CBZC w Krakowie.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi, czterech zarzutów w tym znieważenia funkcjonariuszy i nawoływania do przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej zastosowała wobec 40-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

KPP Nowy Targ

ag 10.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również