Kamery live
prognoza pogody

W Rogoźniku – nowa sala gimnastyczna i droga, czyli… “marzenia się spełniają”

15 stycznia 2018 11:01

W ubiegły wtorek, 9 stycznia 2018 r.  nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej oraz świeżo wyremontowanej drogi gminnej w Rogoźniku. Był to dzień szczególny, pełen radości i wzruszenia – spełniły się bowiem marzenia nie tylko uczniów, ale całego społeczeństwa wsi.

W Rogoźniku - nowa sala gimnastyczna i droga, czyli...

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku. Mszy Św. przewodniczył proboszcz parafii Rogoźnik ks. Andrzej Bukalski. O piękną góralską oprawę muzyczną podczas mszy świętej i w trakcie dalszych uroczystości zatroszczył się zespół góralski „Jawor” z Rogoźnika. 
Dalszy ciąg uroczystości odbył się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rogoźniku.

Oficjalnego otwarcia sali sportowej, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali : wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, wicewójt gminy Nowy Targ Stanisław Szeliga , przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ Wiesław Parzygnat, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Barnaś , dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl , była dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźniku Grażyna Hlawacz – Lisiecka , aktualna dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźnik Monika Pacyga , przedstawiciel Przedsiębiorstwa Projektowania BIPROMAG-1 z Gliwic – projektanta sali gimnastycznej, sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek i radny gminy Nowy Targ Adam Hajnos. 
Następnym punktem uroczystości było poświęcenie i przekazanie do użytku nowo wyremontowanej drogi gminnej przez wieś, co odbyło się również przez uroczyste przecięcie biało-czerwonej wstęgi na drodze obok szkoły.

„Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wspartym życzliwością wielu ludzi i instytucji, mieszkańcy Rogoźnika wreszcie doczekali się tego wspaniałego obiektu sportowego jaką jest sala sportowa przy Szkole Podstawowej, jak również odremontowanego odcinka drogi głównej przez naszą wieś. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest szczególnym świętem nas wszystkich. Ja zaś czuję wielką radość i ogromną satysfakcję. Spełniły się marzenia kilku pokoleń uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Rogoźniku . Odkąd pamiętam, w Rogoźniku mówiono o tym, że szkoła powinna mieć salę gimnastyczną. Jestem dzisiaj bardzo dumny i bardzo się cieszę, że nadszedł ten długo oczekiwany moment , że sala gimnastyczna stała się faktem. Powstanie tej właśnie sali gimnastycznej i odremontowanie drogi przez wieś jest jednym z najbardziej radosnych momentów w mojej, niekrótkiej już pracy samorządowej” – mówił podczas uroczystości sołtys Rogoźnika, Kazimierz Zubek

źródło: Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik

os 15.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również