Kamery live
prognoza pogody

W ramach II Małopolskich Dni dla Klimatu – posadzono nowe drzewa

21 kwietnia 2023 22:20

W dniu 17 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ miała miejsce nowotarska odsłona akcji „II Małopolskie Dni dla Klimatu”. Zainicjowane przez Urząd Marszałkowski, a zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu wydarzenie, ma na celu zwiększenie zielonych obszarów na terenie powiatu, a także podniesienie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatu. 

W ramach II Małopolskich Dni dla Klimatu - posadzono nowe drzewa

We wspólnym sadzeniu wraz z wiceministrem klimatu i środowiska Edwardem Siarką, uczestniczyli: Krzysztof Faber – Starosta Powiatu nowotarskiego, Józef Oskwarek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ, samorządowcy z terenu powiatu nowotarskiego – w tym pani wiceburmistrz Nowego Targu Joanna Iskrzyńska-Steg, dyrektorzy parków narodowych, uczniowie szkół średnich – ZSTiP oraz  II LO w Nowym Targu, wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy Nowego Targu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Klimatu i Środowiska.

II Małopolski Dzień dla Klimatu odbył się łącznie w 21 małopolskich powiatach i został zorganizowany w ramach Projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA. 

źródło, fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu 

os 21.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również