Kamery live
prognoza pogody

W poszukiwaniu następców Mariusza Czerkawskiego (video)

28 listopada 2016 19:10
Wyciszenie Włącz dźwięk

Nowy Targ był gospodarzem jednego z trzech turnieju kwalifikacyjnych do 3 edycji finału „Czerkawski Cup na zimowym Narodowym 2017”. Wedle regulaminu w zmaganiach biorą udział dzieci urodzone w 2007 roku i młodsze. 

Organizatorem turnieju jest „Stowarzyszenie Sport S7” powołane do życia przed paroma laty przez Mariusza Czerkawskiego. Nasz najlepszy w historii hokeista, który przez 10 lat nieprzerwanie występował w najlepszej lidze świata NHL, osobiście stawił się w Nowym Targu i z boku przyglądał się rywalizacji swoich następców. 

W organizację turnieju włączyli się także inni byli reprezentanci Polski: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz.  

W każdym z trzech kwalifikacji udział bierze 8 drużyn. Z każdego turnieju do ogólnopolskiego finału (na przełomie stycznia i lutego), który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie awansują po trzy najlepsze zespoły. W nowotarskich eliminacjach udział wzięły zespoły z południa Polski. Turniej zakończył się triumfem gospodarzy, drużyny Młodzieżowego Miejskiego Klubu Sportowego Podhala Nowy Targ. Podopieczni Rafała Sroki przebrnęli przez kwalifikacje bez straty punktu. W finale „Szarotki” pokonały 8:1 Unię Oświęcim. 

Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Parszywka, Adrian Piątek, Igor Antolak, Kamil Gach, Wiktor Węglarczyk, Kacper Jastrzębski, Patryk Zubek, Iwo Stanek, Alex Kolendowicz, Marcin Sroka, Staś Michalski, Filip Kopytko, Jonasz Pachowicz.  – Jesteśmy bardzo zadowoleni przede wszystkim z faktu, że awansowaliśmy do turnieju finałowego. W zeszłym sezonie awans przegraliśmy  w karnych. Zagrać na stadionie narodowym to dla tych chłopców będzie ogromne przeżycie. Stres dał się im we znaki, szczególnie w półfinale, który decydował o tym czy znajdziemy się w gronie trzech trójki finalistów. Kiedy cel ten udało się już zrealizować, z chłopców wyraźnie zeszło ciśnienie i w finale już grając na luzie, wygrali w przekonujących rozmiarach – cieszy się szkoleniowiec „Szarotek” Rafał Sroka. 

Indywidualne wyróżnienie spotkało Wiktora Węglarczyka, który został uznany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju. 

W turnieju wystąpiła też druga drużyna Podhala. Zespół w składzie: Bartosz Brynczka, Max Zaręba, Piotr Warzycki, Jan Blach, Karol Kalata, Kacper Skiba, Ala Gacek, Amela Węgrzyniak, Milena Szlachtowska, Szymon Tobasiewicz, Gabryś Wsół, Antek Indeka, Kajetan Kowalczyk, uplasował się ostatecznie na miejscu szóstym.  

 

NT24TV 28.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również