Kamery live
prognoza pogody

W Podhalu sytuacja pod kontrolą

3 sierpnia 2020 21:43

Kolejne zachorowania polskich hokeistów, którzy w dniach 19-26 lipca uczestniczyli w zgrupowaniu reprezentacji, spowodowały że niektóre klubu zawiesiły przygotowania do sezonu. W ekipie Podhala Nowy Targ na razie taka decyzja nie została podjęta.

W Podhalu sytuacja pod kontrolą

Żaden bowiem z zawodników z aktualnej kadry „Szarotek” nie uczestniczył we wspomnianym zgrupowaniu. Co prawda brał w nim udział jeden z członków sztabu, ale tak akurat się złożyło że od powrotu ze zgrupowania nie miał styczności z zawodnikami, którzy w tym czasie przebywali na urlopach. Aktualnie przebywa on na kwarantannie i w najbliższym czasie ma zostać poddany badaniom w kierunku COVID-19.

Trzymamy rękę na pulsie. Na ten moment nie ma powodów by coś zmieniać w planie treningowym – mówi prezes KH Podhale, Marcin Jurzec.

Do Nowego Targu dotarł już trener Andriej Gusow. Powoli dołączają też zakontraktowani zagraniczni zawodnicy. Z zespołem trenują już Emil Svec, Adrian Gajor oraz Ričards Birziņš, a w najbliższym czasie dołączyć mają Andrei Ankudinov, Petr Chaloupka, Alexander Pettersson a także Przemysław Odrobny, który do tej pory trenował indywidualnie.

„Szarotki” 10 sierpnia mają rozpocząć treningi na lodzie. 18 sierpnia z kolei zaplanowany jest pierwszy mecz kontrolny. Łącznie ma ich być 6.

Terminarz spotkań sparingowych
18.08 – Podhale Nowy Targ – RePlast Unia Oświęcim
20.08 – Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia
25.08 – RePlast Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ
27.08 – Comarch Cracovia – Podhale Nowy Targ
01.09 – Zagłębie Sosnowiec – Podhale Nowy Targ
04.09 – Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec

Maciej Zubek 03.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również