Kamery live
prognoza pogody

W plastycznym konkursie MZWiK-u – nagrody rozdane

8 stycznia 2020 22:43

NOWY TARG. O czystości wody, bez której nie ma życia, trzeba myśleć od najmłodszych lat. Rozbudzeniu ekologicznej wyobraźni i plastycznych zdolności uczniów miejskich podstawówek służy doroczny konkurs na ilustracje do kalendarzy – fotograficznego i rysunkowego, organizowany przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu.

W plastycznym konkursie MZWiK-u – nagrody rozdane

Zainteresowanie konkursem, któremu w tym roku przyświecało hasło: „Kraina lodu, rzek i źródełek – woda w mojej okolicy”, jest coraz większe. Świadczą o tym 174 nadesłane prace plastyczne i 18 fotografii, z całym ładunkiem emocji i przesłań w nich zawartym.

Uczniowskie dzieła oceniało wewnątrzzakładowe jury, zwracając uwagę na oryginalność, pomysłowość, wymowę i walory estetyczne.  Wybrane i nagrodzone prace stały się ilustracjami do 12 miesięcy w kalendarzu z odwracanymi kartami i większego kalendarza ozdobionego fotografią. To zwycięskie zdjęcie wykonał Samuel Żółtek z klasy VII a nowotarskiej „czwórki”.      

Autorki i autorzy wybranych do kalendarza rysunków i malunków to:

– Maja Starczowska kl. I b – SP nr 1

– Kamil Podraza kl. I b – SP nr 3

– Urszula Bigos kl. I b – SP nr 1

– Anastazja Lendecka kl. I a – SP nr 4

Martyna Nowaczyk kl. I c – SP nr 1

Marta Palichleb kl. II a – SP nr 2

– Amelia Kułakowska kl. III b – SP nr 4

– Wiktoria Plewa kl. III b – SP nr 4

– Julia Koperska kl. III b – SP nr 4

– Filip Gąsior kl. III b – SP nr 4

– Antonina Kaperska kl. III c – SP nr 2

– Noredin Gazda kl. III a – SP nr 1

– Katarzyna Zachwieja kl. IV- SP nr 9

Wręczeniu nagród – w siedzibie MZWiK-u, towarzyszyły słodki poczęstunek i świąteczny wystrój. Prezes Dariusz Latawiec, gratulował każdemu z laureatów, wręczając woreczek z prezentami. Nagrody odebrali także przedstawiciele szkół, które przygotowywały uczestników konkursu.

Finał konkursu był dobrym czasem na pogadankę o wodzie – skąd się bierze w kranie, w rzece, w potoku, w źródle i w lesie; jak wygląda cały jej obieg w przyrodzie. A że gdzie woda, tam i ścieki – najmłodsi i nieco starsi uczestnicy konkursu mieli okazję uświadomić sobie, że wszyscy mieszkańcy to klientela komunalnego zakładu, który przyjmuje płynne nieczystości. Ale to już dziedzina mniej inspirująca artystycznie niż woda w podhalańskiej dziedzinie…  Kolejny plastyczny konkurs z wodą i ekologią w tle – za rok.  

(asz)

Anna Szopińska 08.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również