Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu został otwarty Zakład Aktywności Zawodowej

17 kwietnia 2024 13:00

Dzięki umowie zawartej przez Województwo Małopolskie i firmę Od_Nowa Non Profit sp. z o.o, w Nowym Targu powstały nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Zakład rozpoczął działalność gospodarczą, wytwórczą, usługową i obsługowo-rehabilitacyjną od marca – po przyznaniu przez Wojewodę Małopolskiego statusu zakładu aktywności zawodowej.

W Nowym Targu został otwarty Zakład Aktywności Zawodowej

Województwo Małopolskie przeznaczyło na powstanie zakładów kwotę około 1.3 mln zł pochodzącą ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które znajdują się w dyspozycji Województwa Małopolskiego oraz prawie 120 tys. zł ze środków budżetu województwa.

W artykule Urzędu Województwa Małopolskiego czytamy również: 

– Docelowo zatrudnienie w zakładzie znajdzie 35 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i w stopniu umiarkowanym, u których orzeczono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną.

Osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w pierwszym zakładzie aktywności zawodowej w Powiecie Nowotarskim nie tylko znalazły pracę, ale również zostały objęte dostosowanym do ich potrzeb programem rehabilitacji zawodowej i społecznej. Tak wielowątkowe działania, pozwolą nie tylko na naukę zawodu i pracę, ale również na zatrudnienia na wolnym rynku, dając szansę na samodzielne, aktywne życie zawodowe i społeczne. – informują rzecznicy prasowi Województwa Małopolskiego.

Zakład będzie świadczył różne usługi, od hotelarskich, przez gastronomiczne po artystyczne. 

/źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie/

Andrzej Lach 17.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również