Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu trwa XVI Olimpiada Notarialna

25 maja 2018 18:07

Ponad 420 reprezentantów 23 izb notarialnych z 12 krajów bierze udział w XVI Olimpiadzie Notarialnej. Olimpijczyków – rejentów po raz pierwszy gości w tym roku Nowy Targ, udostępniając swoje cztery obiekty sportowe. Uroczyste otwarcie XVI edycji tego wydarzenia odbyło się dziś przed południem na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. 

W Nowym Targu trwa XVI Olimpiada Notarialna

Organizowane od 2002 roku przez Izbę Notarialną w Krakowie i Czesława Szynalika wydarzenie jest okazją do sportowej rywalizacji, ale również spotkań towarzyskich i wzajemnej integracji środowiska notariuszy z całej Europy. W tegorocznej olimpiadzie biorą udział reprezentanci izb notarialnych z Białegostoku, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Dwie reprezentacje przyjechały do Nowego Targu z Rosji – z Kaliningradu i Sankt Petersburga. Ponadto pojawili się notariusze – sportowcy z Armenii, Białorusi, Bułgarii, Czech ,Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Węgier.

 

Podniosły charakter ceremonii otwarcia pozwolił uczestnikom poczuć się całkiem jak na prawdziwych igrzyskach. Był wzruszający moment wysłuchania fragmentów wszystkich hymnów państw, które uczestniczą w olimpiadzie, symboliczne zapalenie znicza olimpijskiego, wspólna fotografia, uroczyste wciągnięcie flag na maszt, wypuszczenie w niebo stada białych gołębi – symbolu pokoju. Gości przywitał gospodarz miasta Grzegorz Watycha, zachęcając ich do korzystania w wolnej chwili z turystycznych atrakcji miasta – burmistrz zaprosił m.in. na jutrzejszy, sobotni jarmark. 

Defiladę kolejnych reprezentacji otwierała reprezentacyjna orkiestra z Tenczyna, a tabliczki z nazwami reprezentacji niosły ubrane w regionalnej stroje dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mszanie Górnej. Szczególnie gorąco witano Armenię – nowego uczestnika olimpiady notarialnej, jak również jednoosobową reprezentację Turcji z wielokrotnym mistrzem z poprzednich lat.

Sportowcy chwalili dobrą atmosferę i świetną organizację wydarzenia. Wielu z nich powraca na Olimpiadę kolejny raz. Sportowa rywalizacja toczyła się dzisiaj na terenie Stadionu Miejskiego, Pływalni Miejskiej, Hali Sportowej “Gorce” i przylegających do niej kortów tenisowych oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie.

/os

os 25.05.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również