Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu rosną następcy Pawła Nastuli i Beaty Maksymow

28 grudnia 2017 20:57

Od kilku miesięcy w Nowym Targu można trenować judo. Sekcja działa  przy  Stowarzyszeniu Promocji Sportu, a do życia powołana została z inicjatywy prezes Katarzyny Mrugały i jej syna Sebastiana właściciela studia treningu personalnego i siłowego „Kombinat Treningu”. 

W Nowym Targu rosną następcy Pawła Nastuli i Beaty Maksymow

Zawodniczki i zawodnicy trenują pod okiem Eweliny Szustkiewicz, która ma na koncie m.in. tytuł wicemistrza Polski młodziczek, a od roku jest szczęśliwą posiadaczką „czarnego pasa” i tytułu stopnia mistrzowskiego 1 dan. 

Treningi zaczęliśmy w kwietniu. Na początku były dwie grupy, ale od wrześnie uruchomiliśmy trzecią grupę. Łącznie mamy obecnie 25 zawodników  i zawodniczek.  Najmłodsza, przyszła judoczka ma 3 latka, najstarsi to osoby już dorosłe, pracujące zawodowo. Cały czas prowadzimy nabór. Może do nas przyjść każdy, niezależnie czy miał wcześniej styczność  z judo czy nie – podkreśla Szustkiewicz. 

Kilka tygodni temu zawodnicy z SPS wzięli udział w swoim pierwszym turnieju. 

Pojechaliśmy do Jasła na zaproszenie mojego serdecznego przyjaciela Michała Czarneckiego, który zresztą na samym początku naszej działalności przyjechał do nas i przeprowadził pokaz. Na turniej pojechaliśmy w składzie:  Adrian Kalata, Rita Studentowicz, Emilia Studentowicz, Zuzanna Jarząbek, Wiktoria Dziubasik, Jan Dziubasik, Franek Liszka, Tymon Kamyk-Krzyś, Jakub Pietras i Bartosz Kluś. Łącznie turniej zgromadził ponad 100 zawodników z Polski i Słowacji. Moi zawodnicy, pomimo krótkiego okresu trenowania judo, pokazali, że czas spędzony na macie nie poszedł na marne. Stoczyli piękne walki. Nie wszystkie były wygrane, ale nawet te były miłe dla oka. Duma mnie rozpierała – mówi Szustkiewicz, która ma wobec swoich podopiecznych bardzo ambitne plany. –  W nowym roku chciałbym zabrać dzieci na turnieje, które odbędą się w naszym okręgu krakowskim czyli Kraków, Bochnia, Wieliczka i Zakopane. Aby jednak dzieci mogły wystartować w tych wszystkich zawodach potrzebujemy pieniędzy, których niestety nie mamy. Dlatego jeżeli byłby ktoś zainteresowany sponsoringiem naszej sekcji , to bardzo chętnie przyjęlibyśmy pomoc – zaznacza. 

Zajęcia z judo w Kombinacie Treningu odbywają się w każdy wtorek i piątek o godzinie 17 (nabór) i 19 (dorośli). Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 576 600 046 

 

 

 

NT24TV 28.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również