Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu przybyło 200 drzew. Kolejna akcja sadzenia – przed nami

4 maja 2017 09:40

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, Urząd Miasta wydał mieszkańcom nieodpłatnie ok.  300 szt. sadzonek jodły, świerka, buka i klonu. Niezależnie od tego, 200 drzew na terenach miejskich posadził ZGZiR. Kilkadziesiąt kolejnych - tym razem dębów - mają w sobotę posadzić mieszkańcy w ramach inicjatywy-happeningu "Drzewo życia", zorganizowanego przez grupę mieszkańców "na przekur". 

W Nowym Targu przybyło 200 drzew. Kolejna akcja sadzenia - przed nami

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi oraz prowadzonych przez Miasto działań proekologicznych w dniach od 10 do 14 kwietnia w Biurze Obsługi Mieszkańca wydano mieszkańcom nieodpłatnie 300 szt. sadzonek jodły, świerka, buka i klonu.

Dodatkowo Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu na miejskich terenach posadził 200 szt. wyżej wymienionych sadzonek.

 

Teraz miasto czeka kolejna, tym razem rodzinna akcja sadzenia drzew, odbędzie się ona już w tę sobotę i przyjmie nie tylko formę ekologicznego działania, ale też artystycznego happeningu. 

Szczegóły znajdują się tutaj. 

NT24TV 04.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również