Kamery live
prognoza pogody

W niedzielę odbędą się III Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill

14 października 2022 14:19

Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill to jedyne wydarzenie w Polsce w takiej formule. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski. Trasa stworzona przez znanego nie tylko na Podhalu biegacza-emeryta Piotra Biernawskiego (na Turbaczu był już co najmniej 1500 razy). III edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowana przez Fundację Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” już 16 października 2022 w Nowym Targu.

W niedzielę odbędą się III Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill

Turbacz DH to 5 kilometrów czystego zbiegu, ani chwili wytchnienia na trasie i maksymalne tętno utrzymujące się od startu do mety. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, stolica Podhala, mająca ogromny potencjał, aby stać się mekką biegów górskich. Bieg rozgrywany jest głównie na terenach Gminy Nowy Targ, która jest Partnerem Wydarzenia.

Na najlepszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe i vouchery od Partnerów wydarzenia.

I edycja rozegrała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – przy Schronisku na biegaczy czekał śnieg, a w niższych partiach kałuże i błoto. Mimo tego najlepszy czas zbiegu uzyskany przez Piotra Jaśtala, reprezentanta Polski w biegach górskich, wynosił 16 minut i 15 sekund, wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Kamila Perucka 18:09:20.

Podczas II edycji padł nowy rekord trasy: Konrad Wejchenig złamał 16 minut i wbiegł na metę z czasem 15:33:95, natomiast wśród kobiet najlepsza była Kasia Biernacka z czasem 19:27:35

Turbacz DH to niezwykłe wydarzenie w świecie biegów stworzone z myślą o biegaczach lubiących dreszczyk emocji, adrenalinę i zbiegi górskie. Na uczestników tegorocznej edycji czekać będzie mnóstwo emocji i pozytywnej energii!

Podstawowa zasada Turbacz DH jest prosta: kto najszybciej na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) startują pojedynczo w 20 sekundowych odstępach czasu.

Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start Zawodnicy docierają samodzielnie). Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu.

W pakiecie startowym Zawodnicy znajdą koszulkę Mizuno, wejściówkę na Termy Gorący Potok, a na mecie czekać na nich będzie wyjątkowy medal.

Zapisy online możliwe są do 14.10. Natomiast istnieje również możliwość zapisania się na miejscu w dniu zawodów (16.10).

os 14.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również