Kamery live
prognoza pogody

W makowskim Turnieju Tańca – ponad pół tysiąca par i sukcesy nowotarżan

27 lutego 2023 23:16

MAKÓW PODHALAŃSKI. Hala sportowa Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim stała się miejscem, gdzie przez dwa dni rozgrywany był Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Makowa.

W makowskim Turnieju Tańca – ponad pół tysiąca par i sukcesy nowotarżan

Organizator efektownej imprezy to miejscowa Step Up Academy, z którą współpracowała Nowotarska Akademia Tańca, zapewniając sędziowskie gremium. Wysokiemu poziomowi tanecznych popisów towarzyszył elegancki anturaż sali – scenografia, magia kolorowych świateł.

Pierwszego dnia, kiedy królował freestyle, prezentowało się na parkiecie ok. 450 par, a triumfowali młodzi tancerze z nowotarskiej Akademii.

W drugim dniu 130 par wystąpiło w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Uczestnicy startujący w różnych kategoriach wiekowych reprezentowali wiele miejscowości Małopolski, przybyli także spoza naszego województwa. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i suweniry, a zwycięzcy – medale i puchary, które wręczał burmistrz Paweł Sala, dumny, że tylu młodych mistrzów tańca mógł gościć Maków.

Najbliższą i jeszcze większą taneczną imprezą będzie planowany przez nowotarską Akademię Tańca na 25 marca międzynarodowy turniej z udziałem reprezentantów 14 państw, tym razem w hali sportowej w Białce Tatrzańskiej.   

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 27.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również