Kamery live
prognoza pogody

W Łopusznej upamiętnili ks. Józefa Tischnera

30 czerwca 2024 14:56

Dziś w Łopusznej miały miejsce obchody związane z dwudziestą czwartą rocznicą śmierci księdza Józefa Tischnera, wybitnego filozofa i prezbitera katolickiego. Wydarzenie to zgromadziło licznych mieszkańców Podhala, którzy przyszli oddać hołd cenionemu duchownemu.

W Łopusznej upamiętnili ks. Józefa Tischnera

fot. Robert Makowski

Ksiądz Józef Tischner, znany ze swoich filozoficznych prac i działalności duszpasterskiej, pozostaje ważną postacią dla mieszkańców Podhala. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, która odbyła się w miejscowym kościele parafialnym. Była to okazja do wspólnej modlitwy oraz refleksji nad dziedzictwem intelektualnym i duchowym, jakie pozostawił po sobie ksiądz Tischner. W homilii podkreślano znaczenie jego myśli filozoficznej oraz zaangażowanie w życie społeczne i religijne regionu.

Po mszy uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny, gdzie przy grobie księdza Tischnera odbyły się dalsze ceremonie. Mieszkańcy Podhala, w tym liczni przedstawiciele różnych organizacji, złożyli kwiaty i wieńce, oddając w ten sposób hołd zmarłemu duchownemu.

Wśród uczestników uroczystości znalazła się posłanka Koalicji Obywatelskiej Weronika Smarduch oraz reprezentanci lokalnych władz gminy Nowy Targ. Obecni byli również członkowie Związku Podhalan, straży pożarnej oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło również licznych pocztów sztandarowych, które nadały wydarzeniu szczególnie uroczysty charakter.

Piotr Starmach 30.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również