Kamery live
prognoza pogody

W kościele NSPJ – tablica upamiętniająca ks. prałata Franciszka Juraszka

W kościele NSPJ w Nowym Targu poświęcono dziś tablicę upamiętniającą Ks. Prałata Franciszka Juraszka – wieloletniego proboszcza i duszpasterza nowotarskiej parafii. “W 10 rocznicę śmierci Ks. Prałata dziękujemy Bogu za jego posługę – czytamy na parafialnej stronie Fb. Ksiądz Franciszek Juraszek był proboszczem parafii w latach 1976-2001, wsławiając się jako dobry gospodarz. Był organizatorem i gospodarzem pielgrzymki Jana Pawła II do Nowego Targu w czerwcu 1979 roku. 

W kościele NSPJ - tablica upamiętniająca ks. prałata Franciszka Juraszka

Na dzisiejszą uroczystość ze sztandarami przybyli Rycerze Kolumba i delegaci z nowotarskiego oddziału Związku Podhalan, wzięli w niej udział także przedstawiciele władz miasta i rodziny księdza prałata. Burmistrz Grzegorz Watycha złożył pod tablicą wiązankę kwiatów.

Ks. Prałata Franciszka Juraszka wspominał m.in. ks. Andrzej Fryźlewicz zaznaczając, że sam kardynał Karol Wojtyła mówił o nim, że kieruje do Nowego Targu “najlepszego kapłana, jakiego zna”. To dzięki jego staraniom, na terenie miasta powstał kościół pw. św.  Jadwigi Królowej, on wykupił teren pod budowę dzisiejszego kościoła i parafii pw. św. Jana Pawła II, z jego inicjatywy to właśnie w nowotarskiej świątyni odbyła się prapremiera “Nieszporów Ludźmierskich”. 

Fundatorami pamiątkowej tablicy są duszpasterze wraz z parafianami. Poświęcenia dokonał dziś obecny proboszcz i dziekan ks. prałat Stanisław Strojek.

/os

fot. Parafia NSPJ Nowy Targ/Facebook

 

os 10.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
stan 15:15 11.03.2019

tablica uboga artystycznie

Zobacz również