Kamery live
prognoza pogody

W kolumbarium – pierwszy pochówek

27 grudnia 2017 12:49

Nisze w nowotarskim kolumbarium zaczynają się wypełniać. Pierwsza urna została tam już złożona. Osoby, które zgłaszały chęć wykupu nisz i pytały administrację cmentarza o koszty – potwierdzają swoje zainteresowanie. Rezerwacje obejmą tym samym około połowy miejsc dostępnych w kolumbaryjnym murze przy kaplicy.

W kolumbarium – pierwszy pochówek

Odpłatność za każdą z 66 nisz w oddanym wcześniej do użytku i poświęconym kolumbarium została wprowadzona zarządzeniem burmistrza – takie miejsce złożenia prochów można wykupić na 25 albo na 50 lat.

– Zainteresowanie jest spore. Wpłynęło 20 podań, na ten moment 10 nisz urnowych zostało już sprzedanych. Do tej pory osoby telefonują, są zainteresowane tym miejscem.  Spośród 10 osób, które mają miejsca zarezerwowane, zapłaciło 7. Cena na 25 lat to 2160 zł, natomiast na lat 50 – 3460 zł – mówi Michał Rubiś, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, który administruje nowotarski cmentarz. 

Dla pierwszych chętnych i zainteresowanych administracja cmentarza zaplanowała bonus – jest to możliwość wyboru usytuowania niszy.

– Taką formę zachowamy do końca roku. Później to już będzie po prostu miejsce przydzielane według porządku i numeracji, która jest przydzielana do nisz urnowych po kolei tak, żeby był zachowany porządek i żeby było wiadomo kto, gdzie w danym miejscu które miejsce sobie wykupił – wyjaśnia dyrektor ZGZiR.

Do dzierżawcy niszy będzie już należała decyzja, czy chce w niej zmieścić jedną większą, czy np. dwie lub trzy mniejsze urny. Liternictwo napisów na płycie frontowej – również dla zachowania estetyki i porządku – ma być sugerowane, jednak nie obligatoryjne. Elementy ozdobne i inne teksty – zwłaszcza w przypadku umieszczenia dwóch lub trzech urn – już się nie zmieszczą.

/asz

fot. os

 

NT24TV 27.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również