Kamery live
prognoza pogody

W Gorcach wciąż można pobiegać

29 marca 2019 15:13

Mimo wiosennej aury miłośnicy narciarstwa biegowego wciąż mogą korzystać z uroków zimy. W Obidowej i Gorcach zalega wystarczająco dużo śniegu, aby pobiegać na nartach.

W Gorcach wciąż można pobiegać

Chętni na spędzenie wolnego czasu na biegówkach muszą się jednak pośpieszyć. Z każdym kolejnym dniem śnieg w Obidowej topnieje coraz szybciej, a pokrywa śnieżna staje się coraz mniej komfortowa do jazdy. Nadchodzący weekend może być zatem jednym z ostatnich, w których biegacze bez przeszkód będą mogli realizować swoją pasję.

 – Im dalej w Gorce tym te warunki są lepsze – mówi Piotr, narciarz biegowy z Sidziny. – Miejscami jednak trzeba bardziej sunąć niż biegać, bo śnieg się topi i klei do narty.

Obecnie szlak „Śladami Olimpijczyków” w Obidowej to jedna z ostatnich wciąż działających tras biegowych w powiecie nowotarskim. Ze względu na specyficzny mikroklimat śnieg w Gorcach utrzymuje się dalej mimo dodatniej temperatury i wiosennej aury goszczącej na Podhalu.

/ps/

redakcja 29.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również