PILNE
Kamery live
prognoza pogody

W Gorcach pojawiły się niedźwiedzie (film)

Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego pojawiły się niedźwiedzie – potwierdza GPN na swoim Facebooku. Fotopułapki zarejestrowały w ostatnim czasie dwa osobniki, wyraźnie różniące się wyglądem. O obecności niedźwiedzi świadczą również inne pozostawione ślady na terenie Gorców m.in odchody.

W Gorcach pojawiły się niedźwiedzie (film)

fot. kadr z filmu opublikowanego na Fb GPN “Niedźwiedzie – wrzesień 2020”

Nie wiadomo jeszcze, czy niedźwiedzie szukają miejsca na sen zimowy, czy traktują Gorce jedynie jako “dobrze zaopatrzoną stołówkę na trasie dalszej migracji”. 

Niedźwiedzie – wrzesień 2020

Jesienne migracje kojarzą się głównie z ptakami, ale nie tylko one wędrują 🐾🐾Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego pojawiły się niedźwiedzie 🐻🐻Fotopułapki zarejestrowały w ostatnim czasie dwa osobniki, wyraźnie różniące się wyglądem. Na filmie osobnik około 2-3 letni, o jasnej sierści z białawą plamą na grzbiecie.O obecności niedźwiedzi świadczą również inne pozostawione ślady na terenie Gorców m.in odchody.Czy szukają miejsca na sen zimowy, czy tylko traktują Gorce jako dobrze zaopatrzoną stołówkę na trasie dalszej migracji? To się okaże :)⚠️Przypominamy, że na terenie parku narodowego można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy poruszanie się od świtu do zmierzchu. Na teren GPN obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Parki narodowy jest domem wielu gatunków, uszanujmy jego mieszkańców i nie zakłócajmy im spokoju.⚠️Niedźwiedź to nie pluszowy miś. W przypadku spotkania należy zachować spokój i wolno oddalić się.Poczytać więcej można na stronie:https://tpn.pl/poznaj/zwierzeta/niedzwiedz-to-nie-mishttps://www.polskiwilk.org.pl/niedzwiedz

Opublikowany przez Gorczański Park Narodowy Wtorek, 22 września 2020

 

GPN przypomina, że na terenie parku narodowego można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach. Ze względów bezpieczeństwa zalecane jest poruszanie się od świtu do zmierzchu. Na teren GPN obowiązuje zakaz wprowadzania psów.  Niedźwiedź to nie pluszowy miś. W przypadku spotkania należy zachować spokój i wolno oddalić się.

Poczytać więcej można na stronie:

https://tpn.pl/poznaj/zwierzeta/niedzwiedz-to-nie-mis

https://www.polskiwilk.org.pl/niedzwiedz

źródło: Gorczański Park Narodowy/Facebook

os 22.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Emi 23:15 26.09.2020

Artykuł tylko potwierdza nasze podejrzenia - w czwartek 24 września schodząc z Turbacza, w stronę Koninek, popędził nas właśnie ryk zwierzęcia, był bardzo wyraźny... Zejście niebieskim szlakiem miało zająć nam ponad 2h, a zajął o 1h szybciej :D

dowcipniś 15:50 23.09.2020

To mój kolega zawołałem go na imprezę .

Okiloki 16:26 22.09.2020

Niedźwiedź widziany był niedawno w masywie ukleiny Myślenice zostawił po sobie ślady jak i odchody duży samiec.

Zobacz również