Kamery live
prognoza pogody

W ciągu trzech dni dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy w naszym powiecie

Tylko w niedzielę w przeciągu dwóch godzin aż pięciu kierowców złamało przepisy. Rekordzista przekroczył prędkość aż o 85 kilometrów na godzinę.

W ciągu trzech dni dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy w naszym powiecie

W weekend policjanci z nowotarskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy  aż 9 kierującym. W piątek po południu w Rdzawce i w Podwilku 2 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W sobotę po południu zbyt „ciężką nogę” miało kolejnych 2 kierujących na zakopiance w Rdzawce. Jednak to w niedzielny poranek w Zubrzycy Górnej i Dolnej w przeciągu dwóch godzin, aż 5 kierujących zlekceważyło przepisy. Najwięcej bo o 85 km/h za szybko jechał kierujący fordem, a o 78 km/h przekroczył prędkość mężczyzna siedzący za kierownicą motocykla. Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 51 km/h, grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Każdy kierujący ma obowiązek poruszać się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, a nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna zdarzeń drogowych.  Apelujemy więc o rozwagę i bezpieczną jazdę.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 29.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zimny lechu 17:23 29.04.2020

Ale radość panuje z tego powodu , mierne pały

Zobacz również