Kamery live
prognoza pogody

VII edycja Polki Folki – wielkie show i pokłon dla tradycji (duża galeria zdjęć)

1 września 2017 22:36

7. edycja Polki Folki przeszła do historii. Zgromadzeni na nowotarskim lodowisku zapamiętają ją jako wyjątkową, nawiązującą do korzeni, do tradycji. Nie bez powodu większość zgromadzonej na trybunach publiczności ubrana była w regionalne stroje, nie bez powodu miejscem organizacji pokazu było akurat lodowisko, nie bez powodu wreszcie dominujące tego wieczoru kolory to klubowe barwy drużyny Podhale Nowy Targ. 

VII edycja Polki Folki - wielkie show i pokłon dla tradycji (duża galeria zdjęć)

Całość wydarzenia oscylowała wokół motywu przewodniego, czyli hasła “Tradycja jak diament…”. To zgodnie z nim ułożona była cała, wyraźnie przemyślana i dopięta do ostatniego szczegółu koncepcja artystyczna – z nawiązaniami do nowotarskiego hokeja, wzruszającym uczestnictwem młodych graczy, prezentacją specjalnych koszulek z motywami folklorystycznymi, w których Tatry Ski Podhale Nowy Targ zagra jutro mecz inaugurujący nowy sezon. Ale ten wieczór, choć odbywał się na lodowisku, a nie w regionalnej izbie, stanowił jednocześnie wyraźne nawiązanie do góralszczyzny. Z założenia miał bowiem łączyć te dwa ogniwa, jakie w Nowym Targu najbardziej kojarzą się ze słowem “tradycja”.

Dodatkową atrakcją imprezy była próba ustanowienia nowego Rekordu Guinessa w ilości osób w strojach regionalnych, zgromadzonych w jednym miejscu. Sporą choć nie do końca satysfakcjonującą grupę Podhalan w tradycyjnych strojach wsparli licznie przybyli goście ze Śląska. Nie brakowało delegacji Związku Podhalan, był zespół Młode Podhale, a wśród ubranych na ludowo wypatrzeć można było kilku VIP-ów. 

Prezentacje kilku ciekawych, różnorodnych kolekcji składających się na ten największy w Polsce pokaz mody folk – a to wierne tradycyjnemu wzornictwu, jak Haft Fashion a to jedynie zainspirowane motywami regionalnymi, w tym również sportem hokejowym – poprzetykane były występami artystycznymi. Ogromną atrakcją był pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu mistrzyni Doroty Pieńkoś i jej małych podopiecznych. Jako finał całego wydarzenia odbył się pokaz kolekcji autorstwa głównej inicjatorki modowego show, Anety Larysy Knap.

Całość zachwycała profesjonalizmem i pomysłowością, i choć myśl przewodnia skupiona była wokół tradycji, tego wieczoru wyraźnie czuć było również nowatorstwo, właśnie w sposobie potraktowania tematu i perfekcyjnej realizacji całego przedsięwzięcia. 

/os

NT24TV 01.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również