Kamery live
prognoza pogody

V Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe – podsumowanie (video)

11 stycznia 2018 13:21
Wyciszenie Włącz dźwięk

To już tradycja. Od 5 do 7 stycznia na Podhalu po raz piąty rozegrane zostały Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI, która od pięciu lat jest właścicielem jedynego, jak dotąd balonu w tym rejonie. Głównym organizatorem tego wydarzenia był po raz kolejny Aeroklub Nowy Targ.

Piloci jak zwykle dopisali – w zawodach wzięło udział aż 20 ekip z terenu całej Polski. Po raz pierwszy w historii tutejszych zawodów pogoda w pełni dopisała i rozegranych zostało 5 konkurencji we wszystkich zaplanowanych trzech lotach.

Zawody noszą nazwę zimowych, tym razem jednak odbyły się w aurze bardziej wiosennej. Ciepły wiatr halny stopił niemal cały śnieg, który jeszcze kilka dni wcześniej pokrywał całe Podhale. Nie zraziło to jednak ani organizatorów, ani pilotów i pomimo wilgotnego podłoża balony trzykrotnie wzbijały się w powietrze.

Drugi lot – dla podniesienia atrakcyjności wydarzenia – połączony był ze skokami spadochronowymi. Pomimo szybkiego wiatru na wysokości wyrzutu skoczków udało się tak zaplanować starty balonów, że wszyscy spadochroniarze lądowali na lotnisku aeroklubu przed licznie zebraną publicznością.

W rywalizacji sportowej zwycięzcą po pięciu konkurencjach został 19-letni pilot Aeroklubu Nowy Targ Kacper Borkowski, z niewielką przewagą punktową przed pilotem Mateuszem Rękasem z Mościckiego Klubu Balonowego z Tarnowa oraz Arkadiuszem Iwańskim z Aeroklubu Włocławskiego (dwukrotnym zwycięzcą poprzednich edycji nowotarskich zawodów).

os 11.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również