transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice
Zapraszamy na transmisję już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2018r. od godz. 17:45 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

V Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe – podsumowanie (video)

To już tradycja. Od 5 do 7 stycznia na Podhalu po raz piąty rozegrane zostały Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI, która od pięciu lat jest właścicielem jedynego, jak dotąd balonu w tym rejonie. Głównym organizatorem tego wydarzenia był po raz kolejny Aeroklub Nowy Targ.

Piloci jak zwykle dopisali – w zawodach wzięło udział aż 20 ekip z terenu całej Polski. Po raz pierwszy w historii tutejszych zawodów pogoda w pełni dopisała i rozegranych zostało 5 konkurencji we wszystkich zaplanowanych trzech lotach.

Zawody noszą nazwę zimowych, tym razem jednak odbyły się w aurze bardziej wiosennej. Ciepły wiatr halny stopił niemal cały śnieg, który jeszcze kilka dni wcześniej pokrywał całe Podhale. Nie zraziło to jednak ani organizatorów, ani pilotów i pomimo wilgotnego podłoża balony trzykrotnie wzbijały się w powietrze.

Drugi lot – dla podniesienia atrakcyjności wydarzenia – połączony był ze skokami spadochronowymi. Pomimo szybkiego wiatru na wysokości wyrzutu skoczków udało się tak zaplanować starty balonów, że wszyscy spadochroniarze lądowali na lotnisku aeroklubu przed licznie zebraną publicznością.

W rywalizacji sportowej zwycięzcą po pięciu konkurencjach został 19-letni pilot Aeroklubu Nowy Targ Kacper Borkowski, z niewielką przewagą punktową przed pilotem Mateuszem Rękasem z Mościckiego Klubu Balonowego z Tarnowa oraz Arkadiuszem Iwańskim z Aeroklubu Włocławskiego (dwukrotnym zwycięzcą poprzednich edycji nowotarskich zawodów).

Filmy

 • Oceń artyukł

 • Napisz komentarz

  Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
  Twój komentarz może być pierwszy!

  © 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
  projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna