Kamery live
prognoza pogody

V EDYCJA KONKURSU zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Moja Poezja – Moja Ojczyzna

29 września 2022 15:41

Przypominamy o trwającej kolejnej już – piątej – edycji konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. W tym roku śpiewamy na cześć polskich poetów i kompozytorów.

V EDYCJA KONKURSU zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Moja Poezja - Moja Ojczyzna

– Serdecznie zapraszam młodych Małopolan do udziału w jubileuszowej V edycji konkursu „zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ”, organizowanego pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna”. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i z roku na rok kapituła ma coraz trudniejsze zadanie przy wyborze finalistów. Tą edycją chcemy zwrócić uwagę młodzieży na wybitnych polskich poetów i kompozytorów, którzy poprzez swoją twórczość podnosili na duchu naród w trudnych chwilach. To również doskonała okazja do uczczenia przypadającej w tym roku 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek czy 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które były lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Niech zabrzmią polskie pieśni i wzniecą dumę z Niepodległej! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Co roku młodzi artyści dostarczają nam wielu wzruszeń i zachwytów. Niecierpliwie wyglądam tegorocznych obrad konkursowej kapituły oraz koncertu laureatów, który zgodnie z tradycją odbędzie się w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Po raz kolejny małopolscy uczniowie zaśpiewają Niepodległej na podziemnej scenie i przypomną nam, dorosłym, czym jest patriotyzm – szczery, radosny, a czasem zadumany, uderzający w najbardziej wrażliwe struny. Cieszę się, że konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” przyciąga tak wielu uczestników. Najlepszych spośród nich będziemy oklaskiwać już 9 listopada podczas uroczystego koncertu w komorze Warszawa. Serdecznie zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w piątej jubileuszowej edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” – mówi Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Organizatorami konkursu są: wojewoda małopolski Łukasz Kmita,  prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.

Partnerzy konkursu: małopolski kurator oświaty Barbara Nowak, dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Agencja Mienia Wojskowego w Krakowie oraz Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE – Cyfrowa Polska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Kraków.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez wykonanie utworów nawiązujących do bohaterów narodowych, ważnych wydarzeń historycznych, piękna Ziemi Ojczystej oraz życia i obyczajów Polaków.

Konkurs ma również na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem kulturowym narodu polskiego, promowanie polskich poetów i kompozytorów, poszerzenie znajomości historii i kultury polskiej dzięki warstwie tekstowej piosenek, a także rozwijanie pasji i talentów młodzieży poprzez promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w nowej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej.

Lista utworów rekomendowanych

Jeżeli śpiew to Twoja pasja, pokaż nam swój talent i wykonaj w wyjątkowej aranżacji utwór patriotyczny!

Najlepsze zespoły i soliści wystąpią w Koncercie Finałowym w Kopalni Soli „Wieliczka”.
Na Laureatów biorących udział w Konkursie czekają cenne nagrody!

Terminy
Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne.

Termin nadsyłania projektów: 4.10.2022 r., wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy [email protected]  – przesyłki za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Podczas wysyłki pliku utworu pocztą elektroniczną z tego samego adresu e-mail należy dostarczyć pozostałe dokumenty, a wysyłany plik oznaczyć tytułem konkursu, nazwą podmiotu zgłaszającego i kategorią konkursową.

Liczy się data wpływu do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
Prezentacja laureatów Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Finałowego Konkursu 9 listopada 2022 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Regulamin
Wszystkie informacje dotyczące Konkursu znajdują się w załącznikach.

Regulamin Konkursu

Zgłoszenie utworu muzycznego do konkursu

Zgoda na udostępnianie wizerunku

Zgoda na uczestnictwo dziecka w Konkursie

Zgłoszenie podmiotu

Kontakt
Informacje o konkursie można uzyskać w Biurze Wojewody, tel. 12 39 21 119, 12 39 21 111, e-mail: [email protected]; oraz w Biurze Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 73 82, e-mail: [email protected].

fot. arch. Kopalnia Soli Wieliczka

Redakcja 29.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również