Kamery live
prognoza pogody

Uwaga! Ślisko na drogach, powalone drzewa

4 lutego 2020 19:28

Kierowcy, noga z gazu! Na znacznej części podhalańskich dróg zalega dużo śniegu, wiele z nich jest bardzo śliska. Duże korki tworzą się w rejonie osiedla Niwy w Nowym Targu oraz w Chabówce, gdzie tiry i ciężarówki mają trudności z podjazdem. Mokry śnieg spowodował również szkody w przyrodzie. W miejscowości Rdzawka powalone drzewo zablokowało całkowicie drogę. Obecnie strażacy usuwają przeszkodę. 

Uwaga! Ślisko na drogach, powalone drzewa

Zdj. archiwalne, Nowytarg24.tv

Obecnie tzw. “Zakopianką” z Nowego Targu do Rabki-Zdroju jedzie się ponad godzinę. Obecnie najwolniej samochody poruszają się na podjeździe na osiedlu Niwa. W dużej mierze jest to wina tirów, które grzęzną w zalegającym śniegu. Ponadto część samochodów osobowych – w szczególności tych należących do turystów – porusza się na oponach letnich, skutecznie zwalniając ruch drogowy. Służby drogowe starają się udrożnić przejazd na “Zakopiance”, jednak ze względu na problemy związane z ciężarówkami może się to okazać czasochłonne.

Kierowcy, którzy zdecydują się kierować objazdami, muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami. Tylko dzisiaj strażacy w całym regionie kilkukrotnie wyjeżdżali do połamanych gałęzi i drzew, blokujących przejazd pojazdom. Taka sytuacja obecnie ma miejsce w Rdzawce, tuż na początku podjazdu głównej drogi prowadzącej na “Zakopiankę”. Pod wpływem ciężaru drzewo spadło na asfalt. Strażacy z OSP Rdzawka starają się zlikwidować przeszkodę. Przejazd tamtędy jest tymczasowo zablokowany.

/ps/

Piotr Starmach 04.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również