Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na pojawiającą się inwersję w górach

22 listopada 2020 11:31

Słonecznie, wietrznie i mroźnie. Na takie warunki natrafić można wybierając się w Gorce. Tymczasem ratownicy GOPR przestrzegają przed dynamicznie zmieniającą się temperaturą, w zależności od wysokości, miejsca i godziny w której akurat piesi będą się poruszać po górskich szlakach.

Uwaga na pojawiającą się inwersję w górach

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

Zima nadchodzi coraz większymi krokami. Chętni na górskie wypady powinni obowiązkowo uzbroić się w ciepły strój, nie powinno zabraknąć również aplikacji mobilnej Ratunek w telefonach. Jak relacjonują ratownicy GOPR, w Gorcach warunki atmosferyczną szybko się zmieniają – w zależności od naszego położenia.

 – Dzisiejsza pogoda w górach mroźna, ale słoneczna. Będąc w słońcu w niższych partiach czuć jeszcze ostatnie tchnienie lata, ale czym wyżej tym zimniej, chociaż rano można było zaobserwować zjawisko inwersji – pisali wczoraj w komunikacie ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. – W wyższych partiach miejscami już biało, ale to jeszcze głównie szadź, a jeszcze nie śnieg. Warunki turystyczne są dość dobre, ale w wielu miejscach jest oblodzenie. Trzeba też pamiętać, że zmrok zapada bardzo wcześnie.

 

Piotr Starmach 22.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również